Jagiellonia Białystok. Jeden piłkarz odchodzi, drugi idzie na wypożyczenie

2022.01.20 18:08
Wiosną w żółto-czerwonych barwach nie zobaczymy Bartosza Kwietnia i Eryka Matusa. Pierwszy z wymienionych zawodników żegna się z Dumą Podlasia na stałe.
Jagiellonia Białystok. Jeden piłkarz odchodzi, drugi idzie na wypożyczenie
Fot: Grzegorz Chuczun

Bartosz Kwiecień przestał być piłkarzem Jagiellonii. 27-latek w czwartek (20.01) rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron, co oznacza, że defensywny pomocnik stał się wolnym graczem.

Kwiecień przybył do białostockiej drużyny latem 2017 r. (transfer z Korony Kielce). Przez ponad 4 sezony urodzony w Starachowicach zawodnik rozegrał z "Jotką" na piersi 86 oficjalnych spotkań (5 goli, 1 asysta). Bartek podczas swojej przygody w stolicy Podlasia pomógł Jagiellonii wywalczyć wicemistrzostwo kraju, jak również dotarł z białostocką drużyną do finału Pucharu Polski. Kwiecień grał także w europejskich pucharach, a w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 był wypożyczony do I-ligowej Arki Gdynia.

W czwartek Duma Podlasia poinformowała też, że na wypożyczenie powędruje Eryk Matus. Wychowanek Akademii Piłkarskiej Jagiellonii, który ma na koncie 1 występ w pierwszym zespole białostockiego klubu, do końca aktualnych rozgrywek przebywać będzie w Wigrach Suwałki.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1604 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39