Jagiellonia Białystok wygrała sparing z drużyną z Litwy

2013.10.12 00:00
W rozegranym dziś meczu kontrolnym Jagiellonia Białystok pokonała Żalgiris Wilno 3:0 (0:0). Trener Piotr Stokowiec postanowił wykorzystać przerwę na mecze reprezentacji i sprawdzić kandydatów do gry w białostockim klubie.
Fot: jagiellonia.net

W spotkaniu z Żalgirisem nie mogli zagrać dwaj kontuzjowani zawodnicy - Rafał Grzyb i Jonatan Straus. Ponadto w starciu z liderem litewskiej ekstraklasy nie zagrali Giorgi Popchadze, Jan Paweł Pawłowski i Bekim Balaj, którzy wyjechali na zgrupowania reprezentacji.

Pierwsza połowa była niemrawa i żadna z drużyn nie potrafił skonstruować ofensywnej akcji. W 37. minucie na boisku zameldował się 26-letni Senegalczyk Souleymane Tandia, który zmienił Martina Barana. W przerwie trener Piotr Stokowiec dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się: Adam Dźwigała, Nika Dzalamidze i testowany Marc Fernandez. Gruzin chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy pokonał golkipera Żalgirisu. Dzalamidze ładną podcinką wpakował piłkę do siatki. W 64. minucie Fernandez mógł podwyższyć wynik. Jednak Hiszpan nie trafił w światło bramki. W 68. minucie indywidualną akcją popisał się Paweł Drażba i podwyższył prowadzenie białostoczan. Kilka minut później Adam Dźwigała ustalił wynik meczu.

Jagiellonia Białystok - Žalgiris Wilno 3:0 (0:0). Bramki: Dzalamidze 50, Drażba 68, Dźwigała 71.

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 15. Jakub Tosik (60, 25. Adam Waszkiewicz), 19. Ugochukwu Ukah, 18. Martin Baran (37, 32. Souleymane Tandia), 17. Alexis Norambuena - 6. Dawid Plizga (54, 34. Bartosz Giełażyn), 4. Michał Pazdan (54, 5. Tomasz Bandrowski), 20. Maciej Gajos (60, 29. Paweł Drażba), 99. Dani Quintana (46, 14. Adam Dźwigała), 11. Karol Mackiewicz (46, 33. Marc Fernández) - 27. Mateusz Piątkowski (46, 10. Nika Dzalamidze).

Žalgiris Wilno: 12. Aivaras Bražinskas (77, 1. Ignas Plūkas) - 3. Georgas Freidgeimas (55, 21. Eivingas Zagurskas), 14. Luka Perić, 2. Andrius Skerla (46, 5. Algis Jankauskas, 80, Mykolas Krasnovskis), 11. Andro Švrljuga - 7. Ramūnas Radavičius (46, 27. Andrius Velička), 80. Artūras Žulpa, 10. Pawieł Komołow (72, 17. Takuya Kanai), 16. Paulius Janušauskas, 20. Vaidotas Šilėnas - 19. Kamil Biliński (89, 88. Rokas Simanavičius).

Żółta kartka: Tosik (Jagiellonia).

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).