Jagiellonia Białystok wygrała sparing z pierwszoligowcem

2013.07.03 00:00
W rozegranym dziś (3.07) w Buczu spotkaniu kontrolnym Jagiellonia Białystok pokonała przedstawiciela I ligi - Stomil Olsztyn 2:1 (1:1). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 79. minucie Tomasz Porębski.

Jagiellonia prowadzenie objęła już w 5. minucie. Tomasz Kupisz pobiegł prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę do bramki Stomilu skierował Dani Qiuntana. W kolejnych minutach groźnie atakowali piłkarze z Olsztyna. Jednak Tomasz Ptak był na posterunku. W 34. minucie Jagiellonia Białystok mogła podwyższyć wynik. Tomasz Kupisz zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka odbiła się od słupka i wpadła w ręce bramkarza Stomilu. Zespół z Olsztyna wyrównał w 40. minucie. Martin Baran faulował rywala w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Grzegorz Lech.

W przerwie trener Piotr Stokowiec dokonał dwóch zmian. Boisko opuścili - Jonatan Straus i Dawid Plizga. W ich miejsce weszli: Alexis Norambuena oraz Sebastian Kamiński. Następnie szkoleniowiec z minuty na minutę wprowadzał kolejnych zawodników na boisko. Jagiellonia Białystok drugą, a zarazem zwycięską, bramkę zdobyła w 84. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Kamińskiego, piłkę do bramki Stomilu skierował głową Tomasz Porębski.

O godzinie 18.00 Jagiellonia Białystok rozegra kolejny mecz kontrolny. Rywalem żółto-czerwonych będzie przedstawiciel II ligi zachodniej - Warta Poznań.

Jagiellonia Białystok – Stomil Olsztyn 2:1 (1:1). Bramki: Dani Quintana 5, Tomasz Porębski 79 - Grzegorz Lech 41 (k).

Jagiellonia Białystok: Tomasz Ptak - Jonatan Straus (46. Alexis Norambuena), Ugochukwu Ukah (56. Tomasz Porębski), Martin Baran (56. Zdenko Kaprálik), Jakub Tosik (68. Andrzej Niewulis, 78. Mateusz Żebrowski) - Tomasz Kupisz (56. Paweł Drażba, 78. Emil Gajko), Tomasz Bandrowski (61. Michał Pawlik), Rafał Grzyb (84. Adam Waszkiewicz), Dawid Plizga (46. Sebastian Kamiński), Dani Quintana (54. Kim Min-kyun) - Mateusz Piątkowski (65. Jan Pawłowski).

Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Dawid Szwarga, Rafał Remisz, Wojciech Dziemidowicz - Bartosz Papka, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Dominik Kun - Szymon Kaźmierowski. (II połowa) Michał Leszczyński - Paweł Tomkiewicz, Dawid Szymonowicz, Arkadiusz Mroczkowski, Kamil Hempel - Piotr Darmochwał, Piotr Łysiak, Daniel Michałowski, Paweł Łukasik, Jakub Zejglic - Tomasz Bzdęga.

Sędziował: Tomasz Nowicki.