Jagiellonia Białystok zremisowała w Siemiatyczach

2013.07.13 00:00
W rozegranym dziś (13.07) spotkaniu kontrolnym Jagiellonia Białystok zremisowała w Siemiatyczach z pierwszoligową Bogdanką Łęczna 2:2 (0:2).

Początek spotkania źle się ułożył dla Jagiellonii Białystok. Już w 5. minucie czerwoną kartką ukarany został Jakub Słowik, który brutalnie sfaulował wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Bogdanki. Chwilę później drużyna z Łęcznej wyszła na prowadzenie. Tomasz Nowak uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Krzysztofa Barana. W 19. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Plizga. Uderzenie zawodnika Jagi wybronił Sergiusz Prusak. W 42. minucie Bogdanka podwyższyła prowadzenie. Damian Szpak przelobował Barana.

W przerwie trener Piotr Stokowiec dokonał trzech zmian. Za Norambuenę pojawił się Straus, w miejsce Ukaha Bandrowski, natomiast za Quintanę na placu gry zameldował się Dźwigała. W 59. minucie Sergiusz Prusak został ukarany czerwoną kartką za faul na Tomaszu Kupiszu. Białostoczanie zdobyli kontaktową bramkę 60 sekund później. Michał Pazdan wykorzystał zamieszanie w polu karnym Bogdanki i skierował piłkę do bramki. W 67. i 68. minucie szkoleniowiec Jagi dokonał dwóch zmian. Tomasz Porębski zastąpił Martina Barana, Jan Pawłowski pojawił się za Mateusza Piątkowskiego. W 77. Minucie Jagiellonia wyrównała stan rywalizacji. Mocne dośrodkowanie Mateusza Żebrowskiego trafiło na nogę Adama Dźwigały, a ten technicznym strzałem pokonał golkipera z Łęcznej.

W drużynie Bogdanki zagrał Michał Fidziukiewicz, który kilka dni temu rozwiązał kontrakt z Jagiellonią Białystok.

Jagiellonia Białystok – Bogdanka Łęczna 2:2 (0:2). Bramki: Pazdan 60, Dźwigała 77 – Nowak 7, Szpak 42.

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik (7, 33. Krzysztof Baran) - 17. Alexis Norambuena (46, 31. Jonatan Straus), 4. Michał Pazdan, 18. Martin Baran (67, 24. Tomasz Porębski), 2. Jakub Tosik - 90. Dani Quintana (46, 14. Adam Dźwigała), 19. Ugochukwu Ukah (46, 5. Tomasz Bandrowski), 22. Rafał Grzyb, 6. Dawid Plizga, 8. Tomasz Kupisz - 27. Mateusz Piątkowski (68, 16. Jan Pawłowski). Grał także: 28. Mateusz Żebrowski.

Bogdanka Łęczna: (skład wyjściowy) 22. Sergiusz Prusak - 14. Wojciech Lisowski, 23. Maciej Szmatiuk, 24. Lukáš Bielák, 16. Paweł Sasin - 9. Sebastian Szałachowski, 4. Veljko Nikitović, 7. Tomasz Nowak, 8. Bartłomiej Niedziela - 19. Michał Fidziukiewicz, 10. Damian Szpak.

Czerwone kartki: Jakub Słowik (5. minuta, Jagiellonia, za faul taktyczny) - Sergiusz Prusak (59. minuta, Bogdanka, za faul).