Jagiellonia coraz bliżej spadku. Sytuacja jest trudna

2024.01.25 10:41
Grająca w Fogo Futsal Ekstraklasie Jagiellonia Białystok doznała w środę (24.01) czwartej porażki z rzędu. W 19. serii zmagań podlaski zespół przegrał na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice.
Fot: Maciej Safaryn

2024 r. nie rozpoczął się dla futsalowej Jagi dobrze. Najpierw białostoczanie polegli 2:6 z Eurobusem Przemyśl, później ekipa z naszego miasta przegrała też z We-Metem Kamienica Królewska (0:7) oraz Constractem Lubawa (3:10), a w 19. kolejce na konto Żółto-Czerwonych wpadła także kolejna porażka, bo Jagiellończycy okazali się słabsi od Dremana Opole Komprachcice.

Drużyna ze stolicy Podlasia w początkowej fazie wyjazdowego starcia dzielnie się broniła, ale po niespełna kwadransie gry gospodarze znaleźli w końcu sposób na defensywę gości, gdyż w 12. minucie piłkę do siatki skierował Jakub Jonczak, który skorzystał z podania Denysa Blanka. To był jednak dopiero początek złych wiadomości dla białostoczan, ponieważ chwilę później na 2:0 podwyższył Maksym Pautiak, po czym, jeszcze przed przerwą, trzeciego gola na konto zespołu z Opola zdobył Marek Bugański.

W drugiej połowie obraz gry zbyt mocno się nie zmienił. Nadal przewagę miał Dreman, tyle że po krótkim odpoczynku piłka aż tak często do białostockiej bramki już nie wpadała. W tej części rywalizacji na listę strzelców wpisał się tylko Deyvisson, dlatego ostatecznie Jagiellonia przegrała środową potyczkę 0:4.

Po porażce w Opolu sytuacja Żółto-Czerwonych stała się wyjątkowo trudna. W tej chwili klub z naszego miasta do bezpiecznej strefy traci bowiem aż 8 punktów.

Następny ligowy mecz Jaga rozegra w sobotę (27.01). Tego dnia podlaska drużyna podejmie we własnej hali łódzki Widzew.