Jagiellonia ograła Czerno More 1913 Warna

2012.02.07 00:00
W drugim rozegranym dziś (7.02) spotkaniu kontrolnym Jagiellonia Białystok pokonała Czerno More 1913 Warna 4:0 (4:0). Był to ostatni sparing żółto-czerwonych na zgrupowaniu w Turcji. Jutro Jaga wraca do kraju.
Fot: jagiellonia.pl
Jagiellonia wygrała drugi wtorkowy sparing

Białostoczanie objęli prowadzenie już w 1. minucie. Nika Dżalamidze zagrał do Tomasza Frankowskiego, a ten umieścił piłkę w bramce. W 14. minucie strzelał Iliev. Na posterunku był Grzegorz Sandomierski. Chwilę później znów próbował Iliev ale i tym razem pewnie obronił Sandomierski. W 28. minucie Tomasz Kupisz wykonywał rzut wolny. Pomocnik Jagiellonii wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Grzegorz Rasiak uderzeniem głową skierował ją do bramki.

Minęła zaledwie minuta, a białostoczanie podwyższyli prowadzenie. Rasiak podał do Kupisza, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali. W 30. minucie strzelał Frankowski. Jego uderzenie zostało zablokowane. Poprawić próbował Kupisz ale również został zablokowany. Chwilę później strzelał Rasiak. Tym razem na posterunku był bramkarz rywali. W 40. minucie białostoczanie rozklepali defensywę drużyny z Bułgarii i Rasiakowi nie pozostało nic innego jak posłać piłkę do pustej bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli rywale. W 51. minucie Sandomierski z dużym trudem obronił strzał zawodnika Czerno More. W 58. minucie z rzutu wolnego uderzał Grzegorz Arłukowicz. Jego strzał obronił bramkarz. W 61. minucie Łukasz Tymiński został ukarany czerwoną kartką za kopnięcie piłką w ławkę rezerwowych drużyny z Bułgarii. W jego miejsce na placu gry ponownie pojawił się Rasiak, który chwilę wcześniej zmienił się z Janem Pawłowskim. W kolejnych minutach lekką przewagę uzyskała drużyna z Czerno More, jednak rywale nie potrafili pokonać Sandomierskiego i mecz zakończył się zwycięstwem Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok - Czerno More 1913 Warna 4:0 (4:0). Bramki: Frankowski 1, Rasiak 22, 37, Kupisz 23.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Merab Gigauri, Thiago Cionek, Tomasz Porębski, Paweł Nowotka (46. Alexis Norambuena) - Tomasz Kupisz, Nika Dzalamidze, Łukasz Tymiński (61. Grzegorz Rasiak), Maciej Makuszewski (46. Grzegorz Arłukowicz, 81. Maciej Makuszewski) - Tomasz Frankowski (46. Marko Ćetković), Grzegorz Rasiak (60. Jan Pawłowski).

Czerno More 1913 Warna: Petyr Denczew (61. Płamen Kolew) - Aleksandyr Aleksandrow II, Aleksandyr Aleksandrow I, Rosen Kolew, Janczo Andrejew (46. Christijan Popow), Georgi Ilijew, Simeon Simeonow, Marlon Fernández, Georgi Bożiłow, Donczo Atanasow (61. Ilijan Kapitanow), Hermes Palomino (46. Mirosław Manołow).

Czerwona kartka: Łukasz Tymiński (61. minuta, Jagiellonia).