Jagiellonia ostrzelała bramkę Wigier. Zwyciężyła jednak minimalnie

2019.06.29 13:10
Na zakończenie zgrupowania w Kępie Jagiellonia Białystok rozegrała sparing z I-ligowymi Wigrami Suwałki. Podopieczni Ireneusza Mamrota pokonali Biało-Niebieskich 2:1.
Fot: Twitter Jagiellonia Białystok

Do rozpoczęcia sezonu w najwyższej piłkarskiej klasie rozgrywkowej pozostało zaledwie kilkanaście dni. Zawodnicy Jagiellonii mają już więc w nogach pokaźną liczbę treningów, a także 3 mecze kontrolne. Najpierw Żółto-Czerwoni pokonali III-ligową Pogoń Siedlce (3:0), następnie piłkarze prowadzeni przez Ireneusza Mamrota ograli słowacki MFK Rużomberok (2:1), a w sobotę (29.06) - podczas ostatniego dnia zgrupowania - białostoczanie rozprawili się z Wigrami Suwałki.

Mecz ten nie toczył się jednak po myśli Dumy Podlasia. Choć w 10. minucie rywalizacji w słupek trafił Patryk Klimala, to jednak później na prowadzenie wyszli gracze I-ligowca. Stojącego w bramce Jagi Damiana Węglarza - który jeszcze nie tak dawno przebywał w suwalskim zespole na wypożyczeniu - w 23. minucie pokonał 19-letni Oskar Furst. Jagiellonia odrobić straty zdołała dopiero tuż przed przerwą, kiedy to w podbramkowym zamieszaniu najlepiej zachował się Jakub Wójcicki.

Po zmianie stron Żółto-Czerwoni rzucili się do jeszcze intensywniejszych ataków. Gracze Ireneusza Mamrota posiadali na boisku sporą przewagę, ale niezła postawa Jagiellończyków długo nie przynosiła efektów, bo przy wykończeniu akcji białostoczanom brakowało szczęścia. Ba, można powiedzieć, że ekstraklasowicza prześladował wyjątkowo złośliwy pech. Najpierw słupek bramki przeciwników obił bowiem Juan Camara, następnie wyczyn Hiszpana powtórzył Bartosz Bida, po czym w poprzeczkę trafił młodziutki Paweł Gierach. A to tylko garstka sytuacji piłkarzy Jagiellonii. W innych albo dobrze spisywał się golkiper Wigier, albo też piłka wędrowała obok bramki.

W końcu jednak faworyzowani białostoczanie dopięli swego. W 79. minucie - po podaniu przymierzanego do gry w Jadze Michała Kitlińskiego - futbolówkę w siatce umieścił Michał Ozga, dzięki czemu kolejny sparingowy triumf Dumy Podlasia stał się faktem.

Oba zespoły rozegrały mecz w bardzo eksperymentalnych składach. Ireneusz Mamrot - oprócz Michała Kitlińskiego - sprawdził umiejętności trzech swoich bramkarzy, a także dał szansę występu kilku młodzieżowcom, natomiast w ekipie Wigier również doszło do wielkiego sprawdzania kadry. Trener suwalczan - Adam Fedoruk - posłał do walki pokaźną grupę zawodników testowanych.

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 2:1 (1:1)
Bramki: Jakub Wójcicki 45, Michał Ozga 79 - Oskar Furst 23

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz (31' Hubert Gostomski, 60' Krsevan Santini) - Jakub Wójcicki (46' Andrej Kadlec), Nemanja Mitrović, Zoran Arsenić (57' Michał Ozga), Bodvar Bodvarsson (46' Guilherme) - Szymon Łapiński (46' Juan Camara), Martin Pospisil (46' Mikołaj Nawrocki), Marko Poletanović (46' Bartosz Kwiecień), Przemysław Mystkowski (46' Karol Struski), Jesus Imaz (70' Paweł Gierach) - Patryk Klimala (46' Bartosz Bida, 70' Michał Kitliński).

Wigry Suwałki (I połowa) Dominik Kąkolewski - Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Arkadiusz Najemski, Łukasz Sosnowski, Joel Huertas, Robert Bartczak, Grzegorz Aftyka, Mateusz Grudziński, Kamil Sabiłło, Oskar Furst. (II połowa) zawodnik testowany - Filip Karbowy, Łukasz Bogusławski, Hubert Sadowski, Jakub Świątek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Cezary Sauczek, zawodnik testowany