Jagiellonia pokonała drużynę z Połtawy

2012.02.05 00:00
W drugim sobotnim meczu sparingowym Jagiellonia pokonała Worskłą Połtawę 1:0 (0:0). Jedyną bramkę zdobył Marko Cetković. Czarnogórzec trafił do siatki na początku drugiej połowy.
Fot: jagiellonia.pl
Jagiellonia pokonała drużynę z Ukrainy

Pierwszy strzał w światło bramki oddała drużyna z Ukrainy. Jednak Grzegorz Sandomierski był na posterunku. W 19. minucie mogło być 1:0 dla Jagiellonii. Najpierw strzał oddał Dźalamidze. Golkiper z Połtawy obronił. Dobijać próbował Tomasz Kupisz ale i tym razem bramkarz był na posterunku. Druga poprawka, tym razem w wykonaniu Frankowskiego, była niecelna. W 26. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Marcin Burchardt. W jego miejsce na placu gry pojawił się Marko Cetković. W 40. minucie głową uderzał Cionek. Jednak futbolówka przeleciała ponad bramką. Przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę z rzutu wolnego strzelał jeszcze Cetković.

Druga odsłona świetnie rozpoczęła się dla Jagiellonii. Alexis Norambuena zagrał do Dźalamidze. Gruzin podał do Cetkovicia, który w wygrał pojedynek z bramkarzem i umieścił piłkę w bramce. W 53. minucie drużyna z Połtawy wyrównała. Jednak strzelec bramki był na pozycji spalonej i arbiter nie uznał gola. W 62. minucie mocny strzał oddał Norambuena. Bramkarza rywali z dużym trudem sparował piłkę. Chwilę później z powodu urazu boisko opuścił Cetković. W jego miejsce pojawił się Grzegorz Arłukowicz. Obie drużyny nie stworzyły więcej dogodnych okazji i mecz zakończył się zwycięstwem Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok - Worskła Połtawa 1:0 (0:0). Bramka: Ćetković 49.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Alexis Norambuena, Thiago Cionek, Luka Gusić, Paweł Nowotka - Tomasz Kupisz, Łukasz Tymiński, Marcin Burkhardt (26. Marko Ćetković, 66. Grzegorz Arłukowicz), Nika Dzalamidze, Maciej Makuszewski - Tomasz Frankowski (55. Ermin Seratlić).

Worskła Połtawa: (I połowa) Serhij Wełyczko - Jewhen Selin, Jewhen Pieskow, Ołeksij Kuriłow, Wałerij Kurelech, Pawło Rebenok, Ołeh Krasnopiorow, Jovan Markoski, Dmytro Jesin, Roman Bezus, Ołeh Barannik. (II połowa) Maksym Ławreniuk - Artur Zapadnia, Ołeksandr Matwiejew, Jewhenij Tkaczuk, Serhij Wowkodaw, Mychajło Kozak, Wołodymyr Czesnakow, Ołeksij Czyczykow, Jewhen Budnik, Wasyl Saczko.

Żółte kartki: Tymiński, Makuszewski (Jagiellonia), Czesnakow (Worskła).