Jagiellonia pozyska dwóch Portugalczyków. Do mistrzów Polski dołączy m.in. Joao Moutinho

2024.07.08 11:42
Na dniach Duma Podlasia powinna zakontraktować nowych zawodników. Do Jagiellonii najprawdopodobniej dołączą dwaj Portugalczycy - Tomas Silva i Joao Moutinho.
Jagiellonia pozyska dwóch Portugalczyków. Do mistrzów Polski dołączy m.in. Joao Moutinho
Fot: Grzegorz Chuczun

Szefowie mistrzów Polski przygotowują kolejne transfery. Białostocki klub bardzo poważnie rozważa zatrudnienie dwóch rodaków Nene, czyli piłkarzy z Portugalii. Już niebawem Jagiellończykami powinni zostać Tomas Silva i Joao Moutinho.

Pierwszy z wymienionych zawodników to prawy obrońca, który w ostatnim czasie reprezentował barwy Vizeli. W tym klubie 24-latek zaliczył we wszystkich rozgrywkach 68 występów, zdobywając w nich 1 gola, a ponadto urodzony w Viana do Castelo piłkarz zanotował 5 asyst. W portugalskiej ekstraklasie Silva, który jest wychowankiem Sportingu, zagrał 58 razy. Wcześniej Tomas występował też w drugoligowym Varzim.

Innym nowym nabytkiem Jagi ma zostać Joao Moutinho. Mowa tu nie o byłym zawodniku FC Porto, Sportingu, Monaco, Wolverhampton i 146-krotnym reprezentacie Portugalii, a o graczu, który od stycznia 2023 r. grał we włoskim klubie Spezia Calcio. Grał to może za dużo powiedziane, bo lewy obrońca, który w białostockiej drużynie ma zastąpić Bartłomieja Wdowika, przez 1,5 sezonu wybiegł na boisko tylko 11 razy. Zdecydowanie częściej Moutinho pojawiał się na murawie wcześniej, podczas pobytu w USA. 26-latek w latach 2018-2022 wystąpił bowiem 15 razy w barwach Los Angeles FC (1 gol) oraz zanotował 85 meczów w Orlando City (3 gole, 7 asyst).

Joao Moutinho ma dołączyć do Jagi na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu, zaś Tomas Silva powinien przyjść do mistrzów Polski w ramach transferu definitywnego. Mówi się, że prawy defensor podpisze z Dumą Podlasia dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy.

Przypomnijmy, że wcześniej mistrzowie Polski pozyskali już takich zawodników jak: Lamine Diaby-Fadiga, Maksymilian Stryjek, Filip Wolski oraz Miki Villar.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
702 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39