Jagiellonia pozyskała Japończyka. Ma on pomóc młodzieży

2022.07.13 11:31
W środę (13.07) kontrakt z Dumą Podlasia podpisał Hikaru Matsui. Japończyk wzmocni jagiellońskie rezerwy.
Jagiellonia pozyskała Japończyka. Ma on pomóc młodzieży
Fot: Jagiellonia Białystok

W sezonie 2022/2023 na III-ligowych boiskach zobaczymy zawodnika rodem z Japonii. Roczną umowę z Jagiellonią II Białystok, zawierającą opcję przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy, podpisał bowiem Hikaru Matsui. 23-latek to defensywny pomocnik, który ostatnio występował w czarnogórskim ekstraklasowiczu. W zespole Rudaru Pljevlja Japończyk rozegrał 44 spotkania. Wcześniej Matsui grał też w SC Schwaz i Chukiyo University.

- Szukaliśmy kogoś doświadczonego na tę pozycję do drugiej drużyny. Oczywiście priorytetowym zadaniem rezerw jest przygotowywanie młodych piłkarzy pod kątem gry w pierwszym zespole, taki jest cel nadrzędny i idea drugiej drużyny. Musimy jednak również pamiętać, że młodzi zawodnicy muszą mieć wsparcie w bardziej doświadczonych kolegach. Taką rolę w zeszłym sezonie pełnił Błażej Augustyn. Teraz potrzebujemy dwóch, trzech zawodników, którzy wzmocnią ten zespół i pokażą młodszym kolegom, jak wziąć na siebie ciężar gry w trudniejszych momentach. Stąd transfer piłkarza z Japonii, którego dosyć długo obserwowaliśmy. To ruch mieszczący się w budżecie III-ligowej drużyny, co też jest bardzo ważne - tłumaczy dosyć niekonwencjonalny manewr kadrowy Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Dumy Podlasia.

Rozgrywki III ligi (gr. I) ruszą na początku sierpnia. W pierwszym meczu rywalem białostockich rezerw będzie Warta Sieradz.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1573 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39