Jagiellonia pozyskała kolejnego zawodnika. To defensywny pomocnik

2023.07.05 13:18
Duma Podlasia podczas międzysezonowej przerwy działa na rynku transferowym bardzo sprawnie. Do białostockiego klubu dołączyło już 5 nowych zawodników. W środę (5.07) kontrakt z Jagą podpisał Jarosław Kubicki.
Jagiellonia pozyskała kolejnego zawodnika. To defensywny pomocnik
Fot: Jagiellonia Białystok

Budowa kadry Jagiellonii na rozgrywki 2023/2024 powoli dobiega końca. Żółto-Czerwoni zakontraktowali już bowiem 5 piłkarzy i choć w klubie nie kryją, że na tym wzmacnianie zespołu się nie skończy, to jednak kolejny ruch transferowy planowany jest dopiero w późniejszym czasie, bardzo możliwe, że już po starcie sezonu.

W ostatnich tygodniach do Dumy Podlasia dołączyli Dominik Marczuk, Adrian Dieguez, Afimico Pululu oraz Jose Naranjo, a najnowszym nabytkiem białostoczan został w środę Jarosław Kubicki. Wspomniany zawodnik to defensywny pomocnik, który przez całą swoją karierę grał tylko w dwóch klubach. Najpierw 27-latek występował w Zagłębiu Lubin, a następnie w Lechii Gdańsk. W sumie Kubicki na poziomie Ekstraklasy rozegrał 241 spotkań i zdobył w nich 15 goli, notując również 14 asyst.

Ponieważ Lechia spadła do I ligi, umowa opisywanego zawodnika z gdańskim zespołem została rozwiązana za porozumieniem stron, dlatego też przyjście pomocnika do Dumy Podlasia jest transferem bezgotówkowym.

- Jagiellonia to dobry zespół. Gdy rywalizowałem przeciwko Jadze, to te spotkania były bardzo ciekawe. Dobrze jest tutaj dołączyć. Ponadto doszło do drużyny jeszcze kilku innych ciekawych chłopaków, więc zapowiada się interesujący sezon. Przyszedłem po to, żeby rywalizować i grać w każdym meczu. Chcę ciężko pracować na każdym treningu. Celem nadrzędnym jest jak najwyższe miejsce Jagiellonii w tabeli - mówi na łamach oficjalnej strony internetowej białostockiego klubu Jarosław Kubicki.

Nowy nabytek Dumy Podlasia podpisał 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Na koszulce 27-latka będzie widnieć numer 14.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
1676 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39