Jagiellonia przegrała z mistrzem Polski

2023.09.24 20:47
Występująca w FOGO Futsal Ekstraklasie Jagiellonia Białystok w sezonie 2023/2024 wciąż pozostaje bez punktów. W niedzielę (24.09) Żółto-Czerwoni okazali się słabsi od mistrza Polski, czyli Constractu Lubawa.
Fot: Maciej Safaryn

Najpierw była porażka 1:3 z Eurobusem Przemyśl, później Jagiellończycy przegrali 4:6 z We-Metem Futsal Club Kamienica Królewska, a w 3. serii zmagań Żółto-Czerwoni polegli 4:10 z Constractem Lubawa.

Wyjazdowy mecz z mistrzem Polski nie rozpoczął się dla Jagi najlepiej, bo w 7. minucie gola zdobył Claudinho, po czym, zaledwie kilka sekund później, do białostockiej bramki trafił też inny Brazylijczyk - Pedrinho. Po kwadransie rywalizacji ekipa z północno-wschodniej części kraju przegrywała już 0:4, gdyż na listę strzelców ponownie wpisał się Pedrinho, a na dodatek celne uderzenie zaprezentował Everton Ferreira. Ostatecznie Żółto-Czerwoni zeszli na przerwę przy wyniki 4:1 dla gospodarzy, ponieważ pod koniec pierwszej połowy bramkarza Constractu pokonał Jakub Kozłowski.

Zaraz po zmianie stron mistrzowie Polski zdobyli kolejne dwie bramki, a następnie zryw wykonali zawodnicy z Białegostoku. Trafienia Grzegorza Makala i Piotra Skiepki sprawiły, że Jagiellonia po 30 minutach zmagań przegrywała na trudnym terenie już "tylko" 3:6, ale w samej końcówce zespół z Lubawy ponownie przycisnął, w efekcie czego mecz zakończył się pogromem. Futsaliści ze stolicy Podlasia przegrali 4:10, przez co drużyna z naszego miasta wciąż pozostaje w strefie spadkowej. W tej chwili Jagiellonia w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy zajmuje miejsce numer 15.

W następnej serii zmagań Żółto-Czerwoni zagrają u siebie z Dremanem Opole Komprachcice. Najbliższy przeciwnik Jagi ma na koncie 1 zwycięstwo i 2 porażki.

16. Clearex Chorzów 3 0 4:18

Constract Lubawa - Jagiellonia Białystok 10:4 (4:1)
Bramki: Claudinho 7, Pedrinho 7, 12, 24, 38, 39, Everton Ferreira 15, 21, Kacper Sendlewski 35, Oskar Dmochewicz 40 - Jakub Kozłowski 20, 36, Grzegorz Makal 25, Piotr Skiepko 30