Jagiellonia wygrała kolejny sparing. Dwóch piłkarzy blisko białostockiego klubu

2013.07.06 00:00
W rozegranym dziś (6.07) spotkaniu kontrolnym Jagiellonia Białystok pokonała w Międzychodziu pierwszoligową Miedź Legnica 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 40. minucie z rzutu karnego Dani Quintana.

W pierwszych minutach spotkania na bramkę Miedzi uderzali Plizga i Quintana. Strzały zawodników Jagiellonii minęły jednak światło bramki. Białostoczanie dopięli swego w 40. minucie. Dani Quintana pokonał golkipera z Legnicy z rzutu karnego. Wyrównać mógł w końcówce pierwszej połowy Jakub Grzegorzewski ale piłka po jego strzale minęła bramkę.

W przerwie i podczas drugiej odsłony meczu trener Piotr Stokowiec dokonywał zmian, co przełożyło się na słabsze tempo gry. Pierwsza składna akcja została przeprowadzona dopiero w 79. minucie. Grzegorzewski uderzał w polu karnym Jagi i Słowik odbił piłkę instynktownie. W odpowiedzi strzelał Pawłowski. Jednak zawodnik żółto-czerwonych trafił w boczną siatkę.

Niedługo do zespołu dołączy dwóch nowych zawodników. Pierwszy z nich, to 21-letni napastnik - Bekin Bala. Albańczyk jest wychowankiem klubu Vlaznia, a ostatnio występował w czeskiej Sparcie Praga. Piłkarzem żółto-czerwonych zostanie prawdopodobnie także słowacki obrońca Martin Baran, który poprzednio był, podobnie jak trener Piotr Stokowiec, w Polonii Warszawa.

Dziś źółto-czerwoni wracają do Białegostoku. Przed startem sezonu Jagiellonia rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. 10 lipca w Sokółce podopieczni trenera Piotra Stokowca powalczą z Białoruskim Niemnem Grodno, a trzy dni później zmierzą się Bogdanką Łęczna. Mecz odbędzie się w Siemiatyczach.

Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1). Bramka: Dani Quintana 40 (k).

Miedź Legnica: 1. Aleksander Ptak (73, 31. Robert Winogrodzki) - 20. Mariusz Zasada, 21. Mariusz Mowlik, 3. Daniel Tanżyna, 19. Grzegorz Bartczak - 9. Adrian Łuszkiewicz, 26. Piotr Kasperkiewicz, 8. Damian Lenkiewicz (33, 7. Bartłomiej Kuśnierz), 6. Mateusz Szczepaniak, 27. Piotr Madejski - 23. Jakub Grzegorzewski.

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik (46. Tomasz Ptak) - 3. Jonatan Straus (46. Adam Dźwigała), 4. Michał Pazdan (46. Ugochukwu Ukah), Martin Baran (46. Tomasz Porębski), Jakub Tosik (69 Adam Waszkiewicz) - 17. Alexis Norambuena (50. Mateusz Żebrowski), 22. Rafał Grzyb (50. Michał Pawlik), 6. Dawid Plizga (64. Paweł Drażba), 99. Dani Quintana (46. Tomasz Bandrowski), 8. Tomasz Kupisz (66. Emil Gajko) - Mateusz Piątkowski (58. Jan Pawłowski).

Żółta kartka: Jan Pawłowski (Jagiellonia).