Jagiellonia wygrała sparing z Olimpią

2011.07.20 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała dziś w meczu sparingowym Olimpię Zambrów 4:0 (2:0). Spotkanie podopiecznych trenera Michała Probierza z drużyną III ligi rozegrane zostało w Surażu. W białostockiej drużynie zadebiutował sprowadzony z Polonii Bytom Łukasz Tymiński.
Fot: jagiellonia.pl
Tomasz Frankowski (z lewej) zdobył bramkę przeciwko Olimpii Zambrów

Jagiellonia już w 3. minucie mogła objąć prowadzenie. Po groźnej akcji blisko zdobycia bramki był Marcin Burkchardt. Kolejną dogodną okazję białostoczanie stworzyli dopiero w 28. minucie, kiedy to bliski trafienia do bramki Olimpii był Rafał Grzyb.

Pierwszy gol w tym meczu padł dopiero w 36. minucie gry. W pole karne piłkę ze skrzydła zagrał Kukol. Do futbolówki dobiegł Łukasz Plizga i za pierwszym razem uderzył wprost w Łukasza Szczepanika. Bramkarz Olimpii odbił piłkę pod nogi Plizgi, a ten przy drugiej próbie nie dał już szans golkiperowi z Zambrowa.

Sześć minut później wynik do przerwy ustalił Tomasz Frankowski. Grzegorz Bartczak zagrał mocno w pole karne, a "Franek" bez problemów, strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola w drugiej odsłonie gry stworzyli piłkarze Olimpii. Po fatalnym błędzie Krzysztofa Barana zawodnicy z Zambrowa nie potrafili trafić do bramki Jagiellonii. W 77. minucie białostoczanie podwyższyli prowadzenie. W polu karnym faulowany był Jan Pawłowski, a Hermes zamienił jedenastkę na gola.

Trzy minuty później żółto-czerwoni ustalili wynik meczu. Po indywidualnej akcji Maciej Makuszewski wyłożył piłkę Arłukowiczowi, któremu nie pozostało nic innego jak skierować ją do siatki.

Jagiellonia Białystok - Olimpia Zambrów 4:0 (2:0). Bramki: Plizga 36, Frankowski 42, Hermes 77 (k), Arłukowicz 80.

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Jakub Słowik - Grzegorz Bartczak, Andrius Skerla, Thiago Rangel, El Mehdi Sidqy - Tomasz Kupisz, Rafał Grzyb, Dawid Plizga, Marcin Burkhardt, Vladimír Kukoľ - Tomasz Frankowski. (II połowa) Krzysztof Baran - Alexis Norambuena, Tomasz Porębski, Bartosz Soczyński, Jonatan Straus - Maciej Makuszewski, Hermes, Łukasz Tymiński, Grzegorz Arłukowicz, Vladimír Kukoľ - Jan Pawłowski.

Olimpia Zambrów: Łukasz Szczepanik (74. Mateusz Konopka) - Paweł Olszewski (58 Łukasz Trzaska), Łukasz Piłatowski, Grzegorz Jóźwiak (61. Damian Król), Rafał Szczepanik - Mateusz Butkiewicz (46. Mariusz Dzienis), Michał Kuczałek (64 Tomasz Jaworowski), Krzysztof Zalewski (46. Jarosław Modzelewski), Łukasz Grzybowski (81. Mateusz Butkiewicz), Łukasz Trzaska (46. Tomasz Kiljańczyk) - Tomasz Dzierzgowski (46. Damian Zubowski).