Jagiellonia wygrała sparing z Suduvą Mariampol

2012.09.07 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała w meczu kontrolnym trzeci zespół ligi litewskiej - FK Suduva Mariampol 2:0 (0:0). Początek meczu wyglądał niemrawo. Dopiero w w 32. minucie Marcin Gajos zmarnował dobrą okazję, po podaniu Tomasza Frankowskiego.
Fot: jagiellonia.net
Tomasz Frankowski zdobył bramkę z rzutu karnego

Jagiellonia pierwszą bramkę zdobyła w 63. minucie. W polu karnym faulowany był Tomasz Frankowski i sędzia odgwizdał jedenastkę. "Franek" zamienił ją na bramkę i białostoczanie objęli prowadzenie. Minutę później po prostopadłym podaniu Kądziora drugiego gola strzelił Paweł Tarnowski ustalając tym samym wynik meczu.

W dzisiejszym meczy sprawdzany był 20-letni rosyjski pomocnik Oleg Szałajew. Zawodnik ostatnio występował w Kryljach Sowietow Samara. W przeszłości był także graczem m.in. Spartaka Nalczyk. Szałajew ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

Jagiellonia Białystok - Suduva Mariampol 2:0 (0:0). Bramki: Frankowski 63 (k), Tarnowski 64.

Jagiellonia Białystok - I połowa: Słowik - Modelski, Pazdan, Gusić, Pejović - Gajos, Tymiński, Grzyb, Tarnowski - Plizga - Frankowski. II połowa: Słowik - Grzyb, Norambuena, Gusić, Pejović - Modelski, Pawlik, Kądzior, Tarnowski - Szałajew - Frankowski.