Jagiellonia wygrała sparing z Wigrami Suwałki

2012.05.14 00:00
Jagiellonia Białystok wygrała mecz sparingowy z drugoligowymi Wigrami Suwałki 3:2 (1:0).
Żółto-czerwoni zagrali w tym meczu w osłabionym składzie. Tomasz Frankowski udał się na zgrupowanie reprezentacji, Tomasz Porębski nie zagrał z powodu kontuzji, a Grzegorz Rasiak z powodów rodzinnych. Marko Cetković i Ermin Seratlić udali się na poszukiwania nowych klubów. Z kolei Robert Arzumanjan i Luka Gusić wystąpili w meczu Młodej Ekstraklasy.
Fot: jagiellonia.pl
Jagiellonia wygrała sparing z Wigrami

Białostoczanie mogli objąć prowadzenie już w drugiej minucie. Maciej Makuszewski oddał strzał z za pola karnego. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, a dobitkę Tomasza Kupisza zablokowali obrońcy. Jagiellonia od początku meczu atakowała i bramkę zdobyła w 21. minucie. Nika Dżalamidze otrzymał futbolówkę w polu karnym. Minął obrońców i podciął piłkę nad interweniującym Karolem Salikiem. Kilka minut później stan rywalizacji mógł wyrównać Patryk Gondek ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i obrońcy zabrali mu piłkę.

Jagiellonia zdobyła kolejną bramkę tuż na początku drugiej połowy. Wprowadzony w przerwie Marcin Burkhardt zagrał do Dawida Plizgi, który w sytuacji sam na sam pokonał Salika. W 62. minucie białostoczanie prowadzili już 3:0 po tym jak Burkhardt płaskim strzałem z dystansu pokonał golkipera Wigier.

Gospodarze pierwszą bramkę strzelili w 72. minucie. Adam Pomian uderzył z dystansu, futbolówka odobiła się od słupka, a następnie od pleców Piotra Lipki i wpadła do bramki. Pomian zdobył jeszcze jednego gola w tym spotkaniu. Zawodnik Wigier skierował piłkę do siatki po podaniu Krystiana Słowickiego ustalając tym samym wynik sparingu.

Przy okazji wyjazdu do Suwałk sztab szkoleniowy udał się na Litwę, gdzie obejrzy ośrodek przygotowawczy w Mariampolu. To najprawdopodobniej tam Jagiellonia spędzi swoje pierwsze tegoroczne zgrupowanie. Na drugie z kolei, mają udać się do Słowenii.