Jagiellońskie jubileusze. Kiedy Imaz zdetronizuje Frankowskiego?

2023.02.14 09:19
Domowy mecz z Pogonią był dla kilku zawodników Dumy Podlasia wyjątkowy. Tomasz Kupisz rozegrał w sobotę (11.02) 100. spotkanie w barwach Jagi na poziomie Ekstraklasy, a Jesus Imaz zdobył 50. ligowego gola podczas swego pobytu w białostockim klubie.
Jagiellońskie jubileusze. Kiedy Imaz zdetronizuje Frankowskiego?
Fot: Grzegorz Chuczun

Po meczu z Pogonią kibice Jagi mogli odetchnąć z ulgą. Żółto-Czerwoni nie zagrali wprawdzie dobrego spotkania, ale zgarnęli niezwykle cenne 3 punkty, dzięki czemu sytuacja klubu w ligowej tabeli nieco się poprawiła.

Gole w trakcie sobotniej potyczki zdobywali Tomasz Kupisz oraz Jesus Imaz, dla których starcie z Portowcami okazało się jubileuszowe. 33-latek założył koszulkę białostockiego zespołu po raz 100. na poziomie Ekstraklasy, zaś Hiszpan strzelił dla Dumy Podlasia swojego gola numer 50 na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. To oznacza, że opisywany snajper ponownie zbliżył się do miejsca numer 1 w jagiellońskiej klasyfikacji wszech czasów, jeżeli chodzi o ekstraklasowych strzelców. Znajdujący się na szczycie Tomasz Frankowski posiada na koncie 53 trafienia, co oznacza, że Imaz ma duże szanse, by prześcignąć "Franka" jeszcze w tym sezonie.

- To prawda, zbliżam się do Tomka Frankowskiego, ale w starciu z Pogonią liczyło się tylko zwycięstwo, było dla nas bardzo ważne. Jestem bardzo szczęśliwy - powiedział po wygranym pojedynku Jesus Imaz.

Warto wspomnieć, że sobotni mecz był wyjątkowy również dla dwóch innych piłkarzy Dumy Podlasia, a konkretnie dla Michala Sacka i Dusana Stojinovicia. Zawodnicy, którzy w zimowym okienku transferowym dołączyli do Jagi, w końcu zaliczyli oficjalne debiuty.

- Wszystko było w porządku, cieszę się z 3 punktów. Koncentrujemy się na dalszej robocie do wykonania. Pracowaliśmy całym zespołem, w kompakcie, aby nie dopuścić rywali do strzelenia gola. Byliśmy jednością - oznajmił na łamach oficjalnej strony internetowej białostockiego klubu Dusan Stojinović.

Najlepsi strzelcy Jagiellonii w Ekstraklasie
1. Tomasz Frankowski - 53 gole
2. Jesus Imaz - 50 goli
3. Taras Romanczuk - 26 goli
4. Fedor Cernych, Przemysław Frankowski - 24 gole
6. Arvidas Novikovas, Mateusz Piątkowski - 21 goli
8. Dani Quintana, Konstantin Vassiljev, Karol Świderski, Jacek Bayer - 20 goli

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1492 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39