Jaja Fabergé w Alfa Centrum. Wystawa wielkoformatowych replik

2017.03.29 08:01
Od 1 kwietnia wszyscy odwiedzający Alfa Centrum będą mieli okazję obejrzeć wielkoformatowe repliki 10 jaj Fabergé.
Jaja Fabergé w Alfa Centrum. Wystawa wielkoformatowych replik
Fot: materiały organizatora

Zbliżająca się Wielkanoc jest doskonałą okazją, by przybliżyć mieszkańcom woj. podlaskiego sztukę złotniczą carskiej Rosji. W przestrzeni Alfa Centrum - na placu przy restauracji Sphinx oraz w pasażu naprzeciwko wejścia od ul. Świętojańskiej - ustawionych zostanie łącznie 10 wielkoformatowych replik jaj Fabergé. Jednometrowej wysokości obiekty zaprezentują kopię takich dzieł jak jajko koronacyjne z 1897 r., jajko z pnącymi różami, jajko w kształcie szyszki pinii, jajko z pączkami róży, jajko z bratkami, jajko z diamentową kratką, jajko Czerwonego Krzyża z portretami, jajko rodziny Rothschild, jajko z Orderem św. Jerzego, jajko z łabędziem. Wszystkie eksponaty uzupełnione zostaną planszami z opisem dzieła i jego historią.

Oryginalne jaja wykonywane były w pracowni złotnika Petera Carla Fabergé z takich surowców jak złoto, srebro, kość słoniowa czy masa perłowa. Pierwsze jajo powstało na zamówienie Aleksandra III w 1884 r. Dzisiaj stworzone przez tego złotnika osiągają zawrotne sumy na aukcjach dzieł sztuki.

Wystawa rozpocznie się 1 kwietnia i będzie można ją oglądać bezpłatnie do 14 kwietnia w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Szczegóły: "Skarby carskiej Rosji" - wystawa replik jaj Fabergé

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1421 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39