Jak bezpiecznie podróżować na dalekich trasach?

2016.04.25 08:06
Osoby podróżujące na dalekich trasach, np. do Belgii, Holandii czy Niemiec, często obawiają się, czy podczas podróży będą bezpieczne. O to, jak i czym jeździć, aby czuć się bezpiecznie, zapytaliśmy polskiego przewoźnika – firmę Ibatur z Białegostoku.
Jak bezpiecznie podróżować na dalekich trasach?
Fot: Ibatur

Na pytanie o to, czy podróż z Polski do Belgii można odbyć z uśmiechem na ustach i bez zniecierpliwienia, nasi rozmówcy odpowiadają bez zastanowienia: to absolutna podstawa! Najlepiej świadczy o tym fakt, że pasażerowie, który raz jechali do Niemiec czy Belgii autokarem, decydują się na jego wybór ponownie. Z oferty Ibatur korzystają nawet przyzwyczajeni do luksusu europarlamentarzyści i politycy. Podróż własnym samochodem bywa mało komfortowa (zdecydowanie trzeba pomyśleć o zmienniku, który przejmie od nas kierownicę). Tymczasem autokar jest wygodny, a dzięki doskonale zaplanowanej trasie zawsze dotrze na czas.

- W ostatnich miesiącach wielu pasażerów zwraca uwagę na to, że teraz, gdy ryzyko zamachów terrorystycznych wzrosło, w autokarze czują się po prostu najbezpieczniej – mówi jeden z kierowców Ibatur.

Jak utrzymać zaufanie klientów?

Pozytywny obraz przewoźników bardzo często kojarzy się ze zdjęciami sympatycznych pracowników obsługi. Jednak bezpieczeństwo przejazdów zależy od tego, czego nie widać. W firmie Ibatur dowiadujemy się, że wszystkie autokary (klasy LUX – tylko takie przewoźnik utrzymuje w swojej flocie) są dokładnie sprawdzane przed każdym wyjazdem. Zawsze, gdy autokar wyrusza w trasę, doświadczeni pracownicy sprawdzają wszystkie jego elementy – od opon, po sprawność silnika. Autokary przechodzą także systematyczne przeglądy techniczne, szczegółowo odnotowywane w dokumentacji technicznej.

Ogromne znaczenie ma także doświadczenie kierowców. W Ibatur, gdy pytamy o to, co decyduje o przyjęciu kierowcy do pracy, pada jasna odpowiedź: to muszą być najlepsi fachowcy. Białostocki przewoźnik wybiera kierowców, którzy lubią swoją pracę, doskonale znają się na autokarach, a przy tym są niezwykle sumienni i rzetelni.

- Na dalekich trasach szczególnie czujemy, że jesteśmy odpowiedzialni za pasażerów, z którymi się jedzie – mówi jeden z kierowców. - Tu nie ma miejsca na brawurę czy ryzyko. Jeśli po kilku godzinach trasy (a przepisy nakazują kierowcom autokarów odpowiedni odpoczynek) zaczyna się odczuwać zmęczenie, trzeba odpocząć. Nigdy nie towarzyszy nam myśl, że "jeszcze tych 20 kilometrów przejadę i wtedy odpocznę". Jeśli nie zaryzykowałbym czegoś jadąc autem z rodziną, nie zrobię tego również mając "na pokładzie" prawie pięćdziesięciu pasażerów.

Jak wygląda naprawdę komfortowa podróż w XXI w.?

Kompetencje kierowców wpływają także na komfort jazdy. Nie chodzi tu tylko o punktualny odjazd z dworca i przyjazd do celu podróży, ale także o płynność jazdy. W przypadku doświadczonych kierujących nie zdarzają się gwałtowne hamowania czy zbyt ostre wejścia w zakręt. Autokar jedzie – jak nieraz określają to pasażerowie – gładko.

Ogromne znaczenie dla komfortu jazdy mają także same autokary. Miękkie zawieszenie, cicha praca, przyciemniane szyby – to wszystko wpływa na wygodę podróżnych, zamieniając przejazd w luksusową i przyjemną przygodę. Wielu pasażerów dopiero w autokarach Ibatur odkrywa po raz pierwszy, że podróż może być aż tak komfortowa. To absolutnie pierwsza klasa.

Oferta przewozów komfortowymi autokarami staje się dostępna dla wszystkich, bez względu na zasobność portfela. To ważne, zważywszy na wspomniane wcześniej poczucie bezpieczeństwa – osoby, które w obawie przed lataniem i w dobie zagrożenia zamachami terrorystycznymi nie zdecydowałyby się na podróż innymi środkami transportu, mogą szybko i bezstresowo dotrzeć na miejsce.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1108 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39