Jak gotować po mistrzowsku? Warsztaty kulinarne "Włoski Ferment"

2021.07.05 12:08
Już w najbliższy piątek (9.07) będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych, które prowadzone będą przez mistrzynię kuchni włoskiej - Alessia Di Donato. Osoby chętne będą mogły przebyć podróż po Europie śladami konserwowania żywności. Zaprasza Galeria Arsenał.
Jak gotować po mistrzowsku? Warsztaty kulinarne "Włoski Ferment"
Fot: Galeria Arsenał
Warsztaty poprowadzi mistrzynia kuchni włoskiej Alessia Di Donato

Kim jest Alessia Di Donato?

Urodzona we Włoszech, a dokładniej w Rzymie, szefowa kuchni włoskiej. Jej specjalizacją jest cukiernictwo. Udziela również lekcji z technik gotowania, ale także pisze książki, które poświęcone są jedzeniu. Pasjonuje ją podróżowanie i sztuka.

Włoski Ferment

Żywność, która jest naturalnie konserwowana została "orędowniczką  bliskiej relacji", z miejscem pochodzenia Alessi Di Donato. Jak uważa sama szefowa kuchni "ściśle wiąże się to z pojęciami tradycji, pamięci, czy tożsamości".

"Włoski Ferment" jest podróżą gastronomiczną, przez którą przeprowadzi zainteresowanych autorka. Zaczynając od rodzimych Włoch przebrnie przez kolejne regiony Europy, docierając do naszego kraju. Pochyli się nad tym, jak sztuka konserwowania wpływa na zachowanie i rozwój naszych tradycji. Poruszy również kwestie kulturowe, geograficzne i etnograficzne.

Zapisy na wydarzenie przez formularz: Tutaj

Warunkiem uczestnictwa jest otrzymanie wiadomości mailowej z potwierdzeniem.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Początek o godz. 15:00 w Galerii Arsenał przy ul. Mickiewicza 2.

O Galerii Arsenał

Białostocka Galeria Arsenał powstała w roku 1965. Pełniła wtedy rolę biura wystaw artystycznych. Od 1990 roku osobą prowadzącą galerię jest Monika Szewczyk. Aktualnie jest miejską instytucją kultury finansowaną z budżetu Miasta Białegostoku.

Hubert Jankowski
24@bialystokonline.pl

1013 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39