Jak nie idzie, to nie idzie. Słoneczni znowu nie mieli nic do powiedzenia

2020.11.01 13:00
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok wpadli w dołek, z którego już od kilku tygodni nie mogą się wydostać. W sobotę (31.10) podopieczni Adriana Citki doznali porażki numer 5 w obecnym sezonie.

Mecz bez historii - tak można określić starcie MOKS-u Słoneczny Stok Białystok z FC Toruń w ramach 10. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. Podlasianie we własnej hali polegli aż 1:5, a rozstrzygnięcie sobotniej rywalizacji zapadło już praktycznie przed przerwą, gdyż goście po trafieniach Marcina Mrówczyńskiego, Konrada Jekiełeka i Patryka Szczepaniaka po zaledwie 13 minutach gry prowadzili 3:0. Pod koniec pierwszej połowy trafienie na konto gospodarzy zaliczył Michał Osypiuk, ale ekipa z Torunia znów po chwili miała przewagę 3 goli, bo białostockiego bramkarza pokonał Michał Wojciechowski.

W drugiej połowie spotkania gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu, za to o dobicie rywala pokusili się przyjezdni. W 30. minucie starcia rezultat pojedynku na 5:1 ustalił Mrówczyński, który tym samym toczony w hali VI Liceum Ogólnokształcącego bój zakończył z dubletem.

W następnej kolejce przeciwnikiem Słonecznych będzie zajmująca 8. miejsce w stawce Gatta Active Zduńska Wola. MOKS po serii 4 porażek z rzędu osunął się w ligowej tabeli na lokatę numer 10.

17. P.A. Nova Gliwice 9 4 18:39

MOKS Słoneczny Stok Białystok - FC Toruń 1:5 (1:4)
Bramki: Michał Osypiuk 20 - Marcin Mrówczyński 5k, 30, Konrad Jekiełek 7, Patryk Szczepaniak 13, Michał Wojciechowski 20

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz (Jendruczek) - Citko, Bondziul, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Łabieniec, Prolejko