Jak prezentuje się pogoda w piątek i w weekend? Zapowiada się słonecznie

2023.08.11 07:12
Początek weekendu przyniesie nam słońce z lekkimi opadami deszczu w ciągu dnia. Sobota i niedziela zapowiada się słonecznie, z chwilowym zachmurzeniem nieba.
Jak prezentuje się pogoda w piątek i w weekend? Zapowiada się słonecznie
Fot: Monika Zysk

Lekko deszczowy w piątek

Kolejny sierpniowy piątek w stolicy województwa podlaskiego rozpoczyna się słonecznie, jednak w ciągu dnia możemy spodziewać się lekkich opadów deszczu. Będzie im towarzyszyć zachmurzenie pokrywające 70 proc. nieba. Wieczorem ponownie ukaże się słońce.

Maksymalna temperatura osiągnie w ciągu dnia 23°C, natomiast w nocy spadnie aż do 9°C.

W ciągu dnia zawieje południowo-zachodni wiatr, który osiągnie prędkość 7 km/h, w porywach do 12 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1021 hPa, wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 41 proc., natomiast biomet wskaże neutralne warunki.

Wschód słońca pojawił się na niebie o godz. 5:00. Astronomiczne południe rozpocznie się o godz. 12:32, natomiast na zachód słońca poczekamy do godz. 20:04. Długość dnia wyniesie 15 godzin i 4 minuty, natomiast noc potrwa przez 8 godzin i 56 minuty. Wschód księżyca pojawi się równo o północy, a zachód o godz. 17:48.

Według kalendarza świąt nietypowych możemy dzisiaj świętować Dzień Konserwatora Zabytków, natomiast imieniny obchodzą: Włodzimierz, Zuzanna, Aleksander, Filomena, Herman, Klara, Ligia, Lilia, Piotr, Rufin, Telimena, Tyburcja, Tyburcjusz, Tyburcy, Włodzimir i Włościwoj.

Słoneczna sobota

Po przyjemnym piątku czeka nas równie przyjemny weekend, gdyż sobota według przewidywań synoptyków zapowiada się równie słonecznie. Po południu możemy spodziewać się zachmurzenia, które pokryje maksymalnie 100 proc. powierzchni nieba, jednak nie potrwa ono długo.

Termometry wskażą w sobotę maksymalnie 24°C, natomiast w nocy 10°C.

Sobotni wiatr zawieje z północnego-zachodu i osiągnie prędkość 14 km/h, przy czym będzie mógł maksymalnie osiągnąć do 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne ma wynieść 1020 hPa, wilgotność powietrza
37 proc., natomiast biomet ma być niekorzystny.

Słońce pojawi się na niebie o godz. 5:02, astronomiczne południe o godz. 12:32, a zachód o godz. 20:02. Dzień potrwa przez równo 15 godzin, natomiast noc dokładnie 9 godzin. Wschód księżyca rozpocznie się o godz. 00:07, po czym zniknie o godz. 18:43.

W sobotę według kalendarza świąt nietypowych wypada Międzynarodowy Dzień Młodzieży, Dzień Pracoholików i Światowy Dzień Słonia. Imieniny będą świętować: Klara, Lech, Anicet, Aniceta, Bądzsław, Cyriak, Digna, Eunomia, Euzebiusz, Fotyn, Herkulan, Hilaria, Innocenty, Joanna, Julian, Julianna, Largus, Leonida, Łukasz, Makary i Wiktoria.

Gorąca niedziela

Na zakończenie weekendu słońce nas nie zostawi, a wręcz przyniesie nam upały. Według synoptyków, w niedzielę możemy spodziewać się gorących temperatur, a zachmurzenie pojawi się dopiero wieczorem. Pokryje maksymalnie 88 proc. powierzchni nieba.

Niedzielna temperatura wyniesie maksymalnie 28°C. W nocy możemy spodziewać się 15°C.

W niedzielę wiatr zawieje z zachodu z prędkością 14 km/h, w porywach do 25 km/h. Możemy spodziewać się, że ciśnienie atmosferyczne wskaże 1017 hPa, wilgotność powietrza osiągnie 39 proc., a warunki biometryczne będą w dalszym ciągu niekorzystne.

Planowany wschód słońca w niedzielę ma pojawić się o godz. 5:04. Astronomiczne południe ma zacząć się o godz. 12:32, natomiast zachód będziemy mogli podziwiać równo o godz. 20:00. Długość dnia wyniesie 14 godzin i 56 minuty, natomiast nocy 9 godzin i 4 minuty. Księżyc zacznie wschodzić o godz. 1:01, a zakończy się o godz. 19:23.

Ze świąt nietypowych w niedzielę wypada Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych, natomiast imieniny świętują: Diana, Hipolit, Kasjana, Benild, Helena, Hipolita, Jan, Kasjan, Konkordia, Maksym, Poncjan, Radegunda, Radomiła, Sekundyn, Wigbert i Wolebor.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

875 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39