Jak sardynki w puszce. Plan nie wypalił i wpadli na granicy

2018.09.07 11:00
Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali 10 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie granicy. Wszyscy byli przewożeni pięcioosobowym autem.
Jak sardynki w puszce. Plan nie wypalił i wpadli na granicy
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

W środę (5.09) w miejscowości Krzywe (pow. suwalski) funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Sejnach postanowili zatrzymać do kontroli drogowej auto marki Skoda Superb.

- Auto nie zatrzymało się do kontroli. Funkcjonariusze ruszyli za oddalającym się pojazdem. Po przejechaniu kilku kilometrów za jednym z zakrętów zauważyli skodę w przydrożnym rowie. W pojeździe znajdowały się trzy osoby o azjatyckich rysach twarzy - podaje Podlaski Oddział Straży Granicznej.

W wyniku podjętych działań, w pobliżu samochodu odnaleziono kolejne osoby. W sumie zatrzymano 10 obywateli Wietnamu. Nie posiadali oni dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. 9 mężczyzn i jedna kobieta w wieku 18-40 lat zostali zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Obywatele Wietnamu zgodnie z obowiązującymi przepisami zostali przekazani stronie litewskiej.

Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 16 grup nielegalnych migrantów - w sumie 96 osób.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

924 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39