Jak wybrać najlepsze używane auto do leasingu dla swojej firmy?

2024.07.08 06:48
Zbudowanie firmowej floty pojazdów od podstaw wymaga poświęcenia sporo czasu i uwagi, szczególnie podczas poszukiwania modeli samochodów, które nadadzą się do wykorzystania w przedsiębiorstwie. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać poleasingowe auta dla swojej firmy? W tym poradniku znajdziesz podstawowe informacje, które pomogą Ci podpisać korzystną umowę na leasing używanego auta. Dzięki temu szybciej i taniej zbudujesz firmową flotę aut w swoim przedsiębiorstwie.
Jak wybrać najlepsze używane auto do leasingu dla swojej firmy?

Ile można zaoszczędzić w firmie, kupując używane samochody?

Inwestycja w używane pojazdy np. poleasingowe to oszczędność sięgająca nawet do kilkudziesięciu procent w porównaniu do kupna fabrycznie nowego samochodu. Jak to działa w praktyce? Oszczędzasz zarówno na całkowitych kosztach, ale także na miesięcznej racie i ubezpieczeniu OC + AC – ochrona będzie odpowiednio tańsza dla starszego pojazdu o niższej wartości.

Przykładowo: nowe auto średniej klasy kosztuje 100-200 tys. złotych, natomiast taki sam kilkuletni model poleasingowy to wydatek maksymalnie w okolicy 50 tys. złotych.

W tym przypadku oszczędzasz nie tylko na całkowitej kwocie zakupu pojazdu. Wiele zmienia się także, jeśli chodzi o umowę na leasing aut używanych. Wysokość miesięcznej raty jest odpowiednio niższa ze względu na mniejszą wartość pojazdu. Większość aut z drugiej ręki możesz sfinansować leasingiem do 100% kosztów przy zachowaniu miesięcznej raty na poziomie ok. 1000 złotych (zależnie od marki i modelu auta).


Co trzeba sprawdzić przed kupnem używanego auta w leasing?

Zanim ostatecznie zdecydujesz się włączyć konkretny model używanego auta do floty pojazdów w swoim przedsiębiorstwie, koniecznie upewnij się, że samochód spełnia Twoje oczekiwania i mieści się w maksymalnym budżecie.

Najważniejsze parametry do przeanalizowana przed wyborem poleasingowego auta to:
- typ paliwa,
- przebieg,
- rodzaj i pojemność silnika,
- rok produkcji,
- marka i model,
- historia serwisowa.

Przed zakupem istotna jest też dokładna weryfikacja historii serwisowej auta. Poleasingowe pojazdy w większości przypadków miały przeprowadzone wszystkie obowiązkowe wizyty serwisowe, co przekłada się na zachowanie stanu technicznego pojazdu w nienagannej kondycji.

Używane, kilkuletnie auta z zakończonych umów leasingowych najczęściej mają przebieg rzędu do kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Przy tak dużych przebiegach mogłyby zdarzyć się kolizje lub wypadku drogowe. Z tego względu warto też sprawdzić historię pojazdu używanego, aby upewnić się, że ten nie uległ poważniejszemu uszkodzeniu.

Jeśli wybierasz używane auta poleasingowe z mAuto, możesz zyskać też certyfikat DEKRA. To potwierdzenie doskonałego stanu wizualnego i technicznego pojazdu. Kupując taki samochód, masz pewność, że jego późniejsza eksploatacja będzie bezproblemowa.


Umowa na leasing auta używanego - jakie są warunki i na czym da się zaoszczędzić?

Warunki finansowania w ramach umowy leasingowej używanego pojazdu są zawsze indywidualnie ustalane przez leasingodawcę. Jest jednak kilka elementów, na które warto szczególnie zwrócić uwagę:

- dostępny okres spłaty,
- wymagana kwota wpłaty własnej,
- dostępne metody zakończenia umowy,
- pakiety usług dodatkowych: ubezpieczenie assistance, koordynacja serwisu czy nawet karta paliwowa dla przedsiębiorstwa,
- kwota wykupu resztkowego.

Przed załatwieniem jakichkolwiek formalności warto też sprawdzić, jakie pojazdy są kwalifikowane przez leasingodawcę. Najczęściej zdarza się, że górna granica rocznikowa poleasingowych aut to 10 lat, a powyższej tej wartości leasing używanego auta będzie niedostępny.


Idealne auto do firmowej floty aut, czyli jakie?

Idealny samochód poleasingowy do firmowej floty pojazdów to taki, który jest: oszczędny, niezawodny, tani w utrzymaniu. Jeśli kupujesz dobrze zweryfikowany poleasingowy pojazd z pewną historią, zyskujesz gwarancję, że jego późniejsza eksploatacja będzie bezproblemowa.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


709 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39