Jak zapowiada się pierwszy piątek i weekend sierpnia? Zaświeci słońce, ale nie na długo

2023.08.04 07:15
Piątek zapowiada się dobrze nie tylko dlatego, że nadchodzi weekend, ale także dlatego, że zawita do nas słońce. W weekend możemy spodziewać się deszczu i upałów.
Jak zapowiada się pierwszy piątek i weekend sierpnia? Zaświeci słońce, ale nie na długo
Fot: Pixabay.com

Słoneczny piątek

Po pochmurnych pierwszych dniach sierpnia, nadchodzi piątek, który rozpocznie się słonecznie. Według zapowiedzi synoptyków, zachmurzenia możemy się spodziewać dopiero w południe. Ma ono pokrywać 97 proc. powierzchni nieba, jednak nie pojawi się na długo.

Maksymalna temperatura w piątek wyniesie 26°C, natomiast w nocy spadnie do 14°C.

Tego dnia wiatr zawieje z południowego-zachodu z prędkością 25 km/h, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić 1011 hPa, wilgotność osiągnie 42 proc., a warunki biometryczne w dalszym ciągu będą niekorzystne.

Wschód słońca pojawił się o godz. 4:49, astronomiczne południe zawita o godz. 12:33, natomiast zachód o godz. 20:17. Długość dnia wyniesie dzisiaj 15 godzin i 32 minuty, natomiast noc będzie trwała 8 godzin i 28 minut. Wschód księżyca pojawi się o godz. 21:46, a zniknie o godz. 8:09.

Według kalendarza świąt nietypowych dzisiaj wypada Międzynarodowy Dzień Pantery Mglistej i Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. Imieniny tego dnia obchodzą: Dominik, Prokop, Andrzej, Arystarch, Franciszek, Fryderyk, Jan, Justyn, Krescencjusz, Krescens, Krescenty, Maria, Mironieg, Perpetua, Pęcisław, Pęcisława, Pękosław, Protazy, Rajner, Tertulian i Tertuliana.

Deszczowa sobota

Po słonecznym piątku nadejdzie niestety deszczowa sobota. Tego dnia synoptycy przewidują, że poranek będzie pochmurny, a po południu możemy spodziewać się deszczu, któremu będzie towarzyszyć 76 proc. zachmurzenie nieba.

Maksymalna temperatura ma w sobotę wynieść 25°C, a w nocy 19°C.

W sobotę wiatr pojawi się z południowego-wschodu osiągając prędkość 18 km/h, w czym maksymalnie może osiągnąć 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie piątkowego, który wyniesie 1011 hPa, a wilgotność utrzyma się na poziomie 87 proc. Warunki biometryczne będą w dalszym ciągu niekorzystne.

Wschód słońca pojawi się o godz. 4:50, astronomiczne południe będzie o godz. 12:32, a zachód będzie można obserwować o godz. 20:15. Długość dnia w sobotę wyniesie 15 godzin i 25 minuty, natomiast noc potrwa przez 8 godzin i 35 minut. Księżyc tego dnia zacznie wschodzić o godz. 21:57, aby zniknąć o godz. 9:40.

W sobotę według kalendarza świąt nietypowych będzie można obchodzić Dzień Ostrygi, Dzień Bielizny, Międzynarodowy Dzień Alopecji, Międzynarodowy Dzień Cabrio i Światowy Dzień Musztardy. Imieniny będą obchodzić: Alfons, Justyn, Akcjusz, Aleksander, Antonin, Brodzisław, Eleazar, Etelwold, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Marceli, Nadzieja, Nemezjusz, Nemezy, Rudolf, Rudolfa, Rudolfina, Salomea, Wiara i Wiercisław.

Upalna niedziela

Po deszczowej soboty, synoptycy przewidują upalną niedzielę. Słońce zawita do Białegostoku na cały dzień, z czego z rana nie musimy spodziewać się zachmurzenie. Pojawi się ono dopiero po południu i zajmie w kulminacyjnym momencie 70 proc. powierzchni nieba.

W niedzielę temperatura maksymalnie wyniesie 31°C, a w nocy spadnie do 15°C.

Tego dnia wiatr zawieje z południa z prędkością 22 km/h. Ma osiągnąć w porywach 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1000 hPa, a wilgotność wyniesie 42 proc. Warunki biometryczne będą dalej niekorzystne.

Synoptycy zapowiadają, że w niedzielę wschód słońca rozpocznie się o godz. 4:52, astronomiczne południe o godz. 12:32, a zachód o godz. 20:13. Dzień potrwa przez 15 godzin i 21 minuty, natomiast noc 8 godzin i 39 minut. Wschód księżyca w niedzielę rozpocznie się o godz. 22:08, a zakończy się o godz. 11:07.

W niedzielę będzie według kalendarza świąt nietypowych wypada Dzień Świeżego Oddechu, natomiast imieniny będą świętować: Jakub, Oktawian, Sława, Felicysym, January, Just, Maria, Namir, Nasław, Piotr, Stefan, Walburga i Wincenty.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1082 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39