Jak zwykle ma być smacznie i kolorowo - Podlaskie Śniadanie Mistrzów

2023.06.07 16:35
Podlaskie Śniadanie Mistrzów to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. W tym roku odbędzie się ona w ramach Dni Białegostoku. Zawsze przyciąga tłumy chętnych...łasuchów.
Jak zwykle ma być smacznie i kolorowo - Podlaskie Śniadanie Mistrzów
Fot: Anna Woszczenko

Podlaskie Śniadanie Mistrzów odbędzie się 24 czerwca pod hasłem "Tajemniczy Ogród".

- Ten temat jak zawsze można interpretować dowolnie, my widzimy dwie główne ścieżki. Pierwsza to inspiracja przydomowym ogrodem, ogródkiem, ziołami, roślinami, które możemy wykorzystać w kuchni. Druga interpretacja to nasi wystawcy, którzy białostoczan i turystów już po raz czternasty będą kusić niesamowitymi smakołykami, jakie przygotują – mówiła Joanna Kozłowska, pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Białegostoku, jest także finansowane przez Urząd Miejski. Imprezę wspiera również Auto Fus Group Białystok.

- Miasto Białystok jak co roku jest partnerem Podlaskiego Śniadania Mistrzów. W tym roku cieszymy się, że impreza odbywa się podczas Dni Miasta Białegostoku, czyli w sobotę 24 czerwca. Jestem przekonany, że tłumy białostoczan jak zawsze pojawią się w ogrodach Pałacu Branickich. Chociaż impreza odbywa się pod hasłem "Tajemniczy ogród", to ogrody te nie są niczym tajemniczym dla białostoczan – zażartował zastępca prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki. - Wszyscy będą mogli spróbować smaków, jakie wyczarują białostockie restauracje, kawiarnie, bary, lokale gastronomiczne. Jestem przekonany, że wszyscy będą usatysfakcjonowani.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy o godz. 16:00. Wejście jest bezpłatne, będzie trzeba płacić jedynie za to, co się kupi od wystawców. W tym roku będzie 30 stoisk. Oprócz wystawców, będzie przygotowana strefa z atrakcjami dla dzieci (m.in. strefa EpiCentrum Nauki), strefy sportowe, strefa chill outu z muzyką. Nowością w tym roku jest przekazanie we władanie suchej fosy dla Białostockiej Akademii Siatkówki. Będą obecni także animatorzy z Ogarnij Bazę, kino Helios z atrakcjami i konkursami, odbędą się także warsztaty wyrobu kosmetyków naturalnych, które przygotuje Mydlarnia Cztery Szpaki. Podczas wydarzenia będą miały miejsce eliminacje do Mistrzostw Polski AeroPress 2023.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

567 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39