Jaka będzie dziś pogoda?

2023.11.07 07:38
Przed nami chłodny i pochmurny wtorek. W ciągu dnia możemy spodziewać się też lekkich opadów deszczu.
Jaka będzie dziś pogoda?
Fot: Pixabay

Jak zapowiadają synoptycy, dziś ponownie białostockie niebo spowiją ciemne chmury, które mogą przynieść nam opady deszczu. Temperatura odczuwalna w ciągu dnia wyniesie maksymalnie 7°C. Wygląda na to, że po wyjątkowo długim lecie, tegoroczna jesień nie zamierza nas rozpieszczać pod względem pogody.

Termometry pokażą maksymalnie 10°C w ciągu dnia i 6°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z południowego-zachodu, a jego porywy osiągać będą prędkość 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1012 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 79 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 6:36. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:10, a słońce zajdzie już o godzinie 15:45. Dzisiejszy dzień potrwa przez 9 godzin i 9 minut. Księżyc pojawi się na horyzoncie równo o północy, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 14:12. Noc z wtorku na środę trwać będzie przez 14 godzin i 51 minut.

Wtorek, 7 listopada to 311. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej, Światowy Dzień Feministek oraz Dzień Kotleta Schabowego.

Swoje imieniny świętują: Antoni, Florenty, Achilles, Amaranta, Engelbert, Florencjusz, Gizbert, Herkulan, Hezychiusz, Ingarda, Karina, Longin, Longina, Melchior, Nikander, Nikandra, Przemił, Rufus, Wilibrord, Wincenty orz Żelibrat.

Przysłowie na wtorek:

"Gdy w listopadzie liść na szczytach drzew się trzyma, to w maju na nowe liście spadnie jeszcze zima".

Cytat dnia:

"Prawdziwa miłość nie przejmuje się złem, którego doświadcza. Raduje się w czynieniu dobra" - Papież Franciszek

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1582 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39