Jaka będzie dziś pogoda?

2024.01.23 07:40
Wtorek będzie dość ciepłym, lecz mokrym i wietrznym dniem. W ciągu dnia mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem.
Jaka będzie dziś pogoda?
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że wtorek przyniesie nam kolejną dozę ocieplenia. Białostockie niebo spowiją jednak ciemne chmury, których obecność może zwiastować opady deszczu ze śniegiem.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 4°C w ciągu dnia i 0°C w nocy.

Wartość temperatury odczuwalnej specjaliści oszacowali na -1°C. Towarzyszyć nam dziś będie silny, południowo-zachodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 50 km/h. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba.

Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1017 hPa. W związku z zapowiedzianą na dzisiejszy dzień dodatnią temperaturą powietrza, a co za tym idzie, roztopami śniegu, stan wilgotności powietrza wyniesie aż 100 proc. Ponadto, w ciągu dnia mogą wystąpić przelotne opady deszczu ze śniegiem. W naszym mieście wciąż panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Słońce wzeszło dziś o godzinie 7:25. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:39, a zachód słońca przypada na godzinę 15:53. Dzień trwać będzie przez 8 godzin i 28 minut.

Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 12:51 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który zapowiedziano na godzinę 6:39. Noc z wtorku na środę potrwa przez 15 godzin i 32 minuty.

Nietypowe święta i imieniny

Wtorek, 23 stycznia to dwudziesty trzeci dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiadujemy się, że obchodzimy dziś: Dzień bez Opakowań Foliowych, Dzień Najbardziej Kochanych oraz Dzień Pisma Ręcznego.

Swoje imieniny świętują: Ildefons, Rajmund, Rajmunda, Agatangel, Akwila, Anicet, Aniceta, Bartłomiej, Bernard, Daniel, Emerencja, Filip, Henryk, Jan, Klemens, Konstanty, Łukasz, Maksym, Maria, Michał, Onufry, Sewerian, Uniemir, Wincenty oraz Wrocsława.

Przysłowie:

"W styczniu łów łatwy na kuropatwy".

Cytat dnia:

"To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu." - św. Jan Paweł II

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1329 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39