Jaka będzie dziś pogoda? Nad nasze miasto powrócą ciemne chmury

2024.01.17 07:28
Nad Białymstokiem zgromadzą się dziś ciemne chmury, które przynieść nam mogą przelotne opady śniegu. Będzie mroźno, wietrznie i wilgotno.
Jaka będzie dziś pogoda? Nad nasze miasto powrócą ciemne chmury
Fot: Pixabay

Według zapowiedzi synoptyków, środa przyniesie nam kolejną dozę zimowej aury. W ciągu dnia mogą wystąpić przelotne opady śniegu. Po wyjątkowo słonecznym wtorku, nad stolicą województwa podlaskiego znów zawisną ciemne chmury.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie -3°C za dnia i -4°C w nocy.

Temperatura odczuwalna wyniesie dziś -10°C. Zawieje nieco słabszy niż w ciągu minionych dni, południowo-wschodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 45 km/h. Wciąż utrzymywać będzie się wysoki poziom wilgotności powietrza. Synoptycy szacują jego wartość na 95 proc.

Nad Białystok powrócą dziś ciemne chmury, które pokryją aż 96 proc. powierzchni nieba. Ich zjawienie się może pociągnąć za sobą wystąpienie słabych, przelotnych opadów śniegu. W dalszym ciągu panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:32. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:37, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:42. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 8 godzin i 10 minut.

Księżyc zjawi się na horyzoncie o godzinie 10:11 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, czyli do północy. Noc ze środy na czwartek trwać będzie przez 15 godzin i 50 minut.

Nietypowe Święta i imieniny

Środa, 17 stycznia to siedemnasty dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiadujemy się dziś o następujących okazjach do świętowania: Museum Selfie Day, Dzień Dialogu z Judaizmem, Dzień Wszystkich Fajnych oraz Światowy Dzień Pizzy.

Swoje imieniny obchodzą: Antoni, Rozalinda, Alba, Jan, Julian, Merul, Przemił, Roselina, Rosław, Rosława, Rościsław, Sulpicja, Sulpicjusz, Teodor.

Przysłowie na środę:

"Jak styczeń zachlapany to lipiec zapłakany".

Cytat dnia:

"Na­wet cień przy­jaciela star­czy, aby uczy­nić człowieka szczęśli­wym. Przy­jaciół nie po­zys­kuj lek­ko­myślnie, a tych, których po­zys­kałeś, lek­ko­myślnie nie porzucaj." - Marcel Achard

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39