Jaką pogodę przyniesie nam pierwszy wtorek nowego miesiąca?

2023.12.05 06:51
Wtorek będzie kolejnym mroźnym i pochmurnym dniem. Dobra wiadomość jest taka, że w ciągu dzisiejszego dnia nie musimy obawiać się ani silnego wiatru, ani nowej dostawy śnieżnego puchu.
Jaką pogodę przyniesie nam pierwszy wtorek nowego miesiąca?
Fot: Miasto Białystok/ FB

Synoptycy zapowiadają, że wtorek nie przyniesie nam ocieplenia. Wręcz przeciwnie, temperatura odczuwalna spadnie do -10°C. Chociaż zachmurzenie pokryje prawie całą powierzchnię białostockiego nieba, specjaliści nie przewidują na dzisiejszy dzień żadnych opadów atmosferycznych.

Termometry wskażą maksymalnie -6°C w ciągu dnia i -12°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z południowego wschodu. Prędkość jego porywów nie powinna jednak przekraczać 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1021 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 87 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Słońce pojawiło się dziś na widnokręgu o godzinie 7:23. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:17, a zachód słońca będziemy mogli podziwiać już o godzinie 15:12. Dzień potrwa przez 7 godzin i 49 minut. Księżyc wzejdzie dopiero o godzinie 23:29, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 12:29. Noc z wtorku na środę trwać będzie przez 16 godzin i 11 minut.

Wtorek, 5 grudnia to 339. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania, jak: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, Światowy Dzień Gleby, Dzień Ninja oraz Dzień Marynarza Śródlądowego.

Swoje imieniny świętują: Kryspina, Saba, Anastazy, Bartłomiej, Dalmacjusz, Dalmacy, Feliks, Gerald, Geraldyna, Jan, Juliusz, Kryspin, Krystyna, Mikołaj, Pelin, Pelina, Pęcisława oraz Sabina.

Przysłowie na wtorek:
"Piąty grudzień stycznia czyni znaki, szósty grudzień luty przepowiada, siódmy grudzień o marcu gada."

Cytat dnia:
"Miłość to ref­ren ko­biece­go życia." - Józef Bułatowicz

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39