Jaki będzie weekend w Białymstoku? Sprawdź prognozę

2023.01.21 07:34
W Białymstoku sobota będzie mokra i pochmurna, a ponadto pojawi się rankiem gołoledź. Z kolei niedziela będzie sucha i nieco bardziej pogodniejsza.
Jaki będzie weekend w Białymstoku? Sprawdź prognozę
Fot: Malwina Witkowska

Sobota z marznącymi opadami

W stolicy województwa podlaskiego sobota zapowiada się na zimną i mokrą. Przez większość dnia na niebie dominować będzie spore zachmurzenie, dlatego na przejaśnienia raczej nie ma co liczyć. Wilgotność powietrza będzie na wysokim poziomie - wyniesie 98 proc.

Dzień zapowiada się na mroźny. Temperatura wyniesie jedynie 1°C, choć odczuwalna będzie na poziomie nawet -5°C. Nocą termometry wskażą 0°C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących. Zostały nim objęte powiaty: białostocki, Białystok, bielski, hajnowski, siemiatycki, wysokomazowiecki i zambrowski. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 9.30.

- Prognozuje się, że opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz miejscami powodujący gołoledź - przekazał dyżurny synoptyk białostockiego wydziału Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ocenił na 80 proc.

Wiatr silny, powieje z północnego zachodu ze średnią prędkością 29 km/h, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1020 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wschód słońca nastąpił o godz. 7.27, a zachód będzie o godz. 15.50. Długość dnia wyniesie zatem 8 godzin i 23 minuty, a noc potrwa 15 godzin i 37 minut. Z kolei nasz naturalny satelita wzejdzie o godz. 7.53, a zajdzie o godz. 14.45.

21 stycznia to według kalendarza świąt nietypowych: Międzynarodowy Dzień Spodni Dresowych, Dzień Wiewiórki, Międzynarodowy Dzień Przytulania. Tego dnia przypada również Dzień Babci. W sobotę imieniny obchodzą: Agnieszka, Epifaniusz, Inez, Awit, Awita, Długomił, Epifani, Eulogia, Eulogiusz, Jan Chrzciciel, Jarosław, Jarosława, Jerosława, Józef, Józefa, Krystiana, Meinrad, Patrokles, Publiusz, Sobiesława.

Jak będzie niedziela?

Po dość mokrej sobocie, niedziela w Białymstoku zapowiada się na zimną, ale za to suchą. Przez większość dnia na niebie dominować będzie umiarkowane zachmurzenie pokrywające do 40-50 proc. jego powierzchni. Pojawią się również chwile pełne słońca, które w pełnej okazałości poświeci przez dwie godziny. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 83 proc.

Termometry w ciągu dnia wskażą maksymalnie 2°C, choć odczuwalna może sięgnąć nawet -4°C. Nocą temperatura w Białymstoku będzie na poziomie zera.

Wiatr północno-wschodni powieje ze średnią prędkością 18 km/h, momentami do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne dość wysokie, wyniesie 1030 hPa. Biomet za to będzie korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wschód słońca nastąpi o godz. 7.26, astronomiczne południe będzie o godz. 11.39, a zachód o godz. 15.52. Długość dnia wyniesie 8 godzin i 26 minut, a noc potrwa 15 godzin i 34 minuty. Nasz naturalny satelita wzejdzie równo o godz. 8.30, a zajdzie o godz. 16.21. Będzie on w nowiu, czyli fazie, podczas której Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią, czyli jest w koniunkcji ze Słońcem patrząc z Ziemi. W tej pozycji cała strona Księżyca widoczna z Ziemi jest w cieniu, wobec czego Księżyc nie jest widoczny gołym okiem.

22 stycznia to według kalendarza świąt nietypowych Dzień Ostrego Sosu. Tego dnia obchodzimy również Dzień Dziadka. W niedzielę imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Dobromysł, Dominik, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty, Jutrogost, Kasandra, Laura, Mateusz, Sulisław, Uriel.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

445 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39