Jakiej pogody możemy spodziewać się w święta Bożego Narodzenia?

2022.12.24 08:03
Niestety, w tym roku na białe święta nie ma co liczyć. Przez wszystkie trzy dni będzie deszczowo, a temperatura będzie na plusie.
Jakiej pogody możemy spodziewać się w święta Bożego Narodzenia?
Fot: Malwina Witkowska

Wigilia z dużym zachmurzeniem

W sobotę (24.12) w stolicy województwa podlaskiego dzień zapowiada się na zimny, ale za to suchy. Synoptycy nie prognozują opadów deszczu. Przez większość dnia na niebie dominować będzie duże zachmurzenie, pokrywające od 90 do 100 proc. jego powierzchni. Ponadto wysoka będzie wilgotność powietrza wynosząca 96 proc.

Termometry w ciągu dnia wskażą średnio 2°C, maksymalnie 3°C. Nocą temperatura będzie na poziomie zera.

Wiatr słaby, powieje z północnego wschodu ze średnią prędkością 7 km/h, w porywach do 12 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1011 hPa. Biomet będzie neutralny.

Boże Narodzenie z opadami

W niedzielę (25.12) dzień będzie ponury i deszczowy. Przez większość dnia spodziewane są opady deszczu ze śniegiem. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 100 proc. Zachmurzenie pokryje większość powierzchni nieba, a na przejaśnienia raczej nie ma co liczyć.

W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie 2°C, a w nocy temperatura w Białymstoku spadnie do 0°C.

Wiatr południowy powieje ze średnią prędkością 14 km/h, w porywach do 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1020 hPa. Z kolei warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie, co z pewnością odczują meteopaci.

Prognoza na II dzień świąt

W poniedziałek (26.12) również mogą pojawić się przelotne opady deszczu ze śniegiem. Na niebie dominować będzie spore zachmurzenie pokrywające do 90 proc. jego powierzchni. Momentami zza chmur może wyjrzeć słońce. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 86 proc.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie średnio 3-4°C, w porywach do nawt 5°C, choć odczuwalna może być nieco niższa. W nocy termometry wskażą do 1°C.

Wiatr południowy, powieje ze średnią prędkością 29 km/h, momentami do 50 km/h. Barometry wskażą 1014 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1257 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39