Jan Perkowski został nowym starostą białostockim

2018.11.23 13:09
Wiadomo już, kto został nowym białostockim starostą. Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia i stanowisko to objął Jan Perkowski z Prawa i Sprawiedliwości.
Jan Perkowski został nowym starostą białostockim
Fot: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

W czwartek (22.11), na pierwszej sesji, spotkali się nowo wyłonieni radni powiatu białostockiego. Odebrali zaświadczenia o wyborze. Złożyli ślubowanie. Po czym przystąpiono do głosowań, które miały wyłonić nowego starostę, jego zastępcę, przewodniczących oraz wiceprzewodniczących.

Starostą został Jan Bolesław Perkowski. Jego kandydaturę poparło 20 z ogółu 26 radnych.

- Będę się starał być starostą wszystkich mieszkańców powiatu, a jak wszystkich mieszkańców, to i radnych powiatu białostockiego. Będę starał się reprezentować Państwa godnie, żeby nasz powiat nadal rozwijał się dynamicznie i nowocześnie, żebyśmy byli po pięciu latach tej kadencji powiatem bardziej rozpoznawalnym, który będzie perełką na mapie powiatów w Polsce – mówił nowo wybrany przewodniczący rady powiatu białostockiego.

Tym samym Jan Perkowski zastąpił Antoniego Pełkowskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który w samorządzie pracował prawie 28 lat.

Natomiast nowym zastępcą świeżo upieczonego starosty został Roman Czepe z Prawa i Sprawiedliwości, za którym zagłosowało 21 osób przy 5 przeciwnych.

W trakcie pierwszej sesji radni wybrali ze swojego grona także przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Przewodniczącym ponownie będzie Zenon Żukowski z Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast funkcje wiceprzewodniczących przypadły Mariuszowi Gołaszewskiemu (Porozumienie) oraz Pawłowi Kondrackiemu (PiS).

Szósta kadencja powiatu białostockiego upłynie pod znakiem rządów koalicji trzech klubów: PiS, Porozumienia oraz Naszego Podlasia. Natomiast w opozycji znalazły się Platforma Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1172 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39