Jarmark bożonarodzeniowy i żywa szopka przed Ratuszem

2014.12.13 00:00
W sobotę (13.12) rozpoczął się jarmark bożonarodzeniowy. W szopce pod Ratuszem pojawiły się zaś żywe zwierzęta.
Jarmark bożonarodzeniowy i żywa szopka przed Ratuszem
Fot: Michał Kardasz

Na placu miejskim rozstawiło się ponad 30 wystawców prezentujących najróżniejsze wyroby. Kupcy z Polski i zagranicy przez 11 dni sprzedawać będą stroiki świąteczne, kompozycje z suchych kwiatów, ceramikę ozdobną, użytkową, ikony, wyroby ze szkła, wyroby z drewna i wikliny, ręcznie wykonaną biżuterię, ręcznie rzeźbione świece, rękodzieło wykonane oryginalnymi technikami Indian andyjskich, wyroby ze skóry, kompozycje witrażowe, ręcznie wykonane ozdoby szydełkowe, tradycyjne polskie i litewskie wędliny, pieczywo, sery korycińskie, oscypki, potrawy tatarskie, zioła, bakalie, herbaty, świąteczne ciasta, sękacze, ręcznie robione słodycze, miody, nalewki i miody pitne.

Jarmark potrwa do 23 grudnia. W niedzielę 21 grudnia na odwiedzających czekać będą konkursy z nagrodami i występy zespołów.

Także od soboty (13.12) do bożonarodzeniowej szopki zawitały żywe zwierzęta. Codziennie od godz. 11.00 do 16.00 można w niej oglądać i głaskać 2 owieczki oraz osiołka.

Żywą szopkę, jak co roku, przygotowało Stowarzyszenie Droga. Dzięki prowadzonej przy niej zbiórce pieniędzy i sprzedaży wyrobów, do kilku tysięcy podlaskich rodzin trafią paczki z żywnością oraz ze słodyczami, czapkami, szalikami i rękawiczkami.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

351 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39