Jarmark Dominikański w Choroszczy. Stoiska, koncerty i kolumna zabytkowych aut [WIDEO]

2016.08.14 09:05
To będzie już XXVII Jarmark Dominikański w Choroszczy. Impreza odbędzie się 14 sierpnia w parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych.
Jarmark Dominikański w Choroszczy. Stoiska, koncerty i kolumna zabytkowych aut [WIDEO]
Fot: materiały organizatora
Wystąpi zespół Klepaczanki

Na jarmarkowych stoiskach nie zabraknie tradycyjnego pieczywa, miodów, wędlin, wyrobów rękodzielniczych z drewna, ręcznie tworzonych dekoracji, biżuterii i zabawek, potraw litewskich, tatarskich i regionalnych.

Zaplanowano także dodatkowe atrakcje. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Starej Techniki i Motoryzacji Moto-Retro przejadą uroczystą kolumną zabytkowych aut. Ponadto wystąpią rekonstruktorzy z Chorągwi Husarskiej Koronnej Stefana Branickiego, ubrani w stroje historyczne, żupany, pełne zbroje husarskie, szyszaki, ewentualnie skrzydła husarskie. Rzędy końskie również zostaną przyozdobione zgodnie z XVII-wieczną modą.

W programie są także występy. Muzyczny przekrój jest dość szeroki. Posłuchać można będzie folkloru w wykonaniu grup Klepaczanki i Lasowiacy. Dla preferujących taneczne brzmienia wystąpią zespoły Server Dance, Forti i Fantastic Boys. Będzie też strefa rockowa, w której zagrają Anna Maria Band, Stary Port Białystok i gwiazda wieczoru - Oddział Zamknięty (od godz. 20.30).Jarmark Dominikański odbędzie się w niedzielę (14 sierpnia), początek o godz. 12.00. Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Program: Jarmark Dominikański w Choroszczy

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1113 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39