Jarmark Jesienny przed Ratuszem. Pierwsza odsłona imprezy

2016.10.06 14:24
Już w piątek (7.10) rusza pierwszy Jarmark Jesienny przed Ratuszem. W jego trakcie będzie można kupić różnorodne produkty.
Jarmark Jesienny przed Ratuszem. Pierwsza odsłona imprezy
Fot: Grzegorz Chuczun

Kolorowe stragany, najwyższej jakości regionalne produkty, radosna atmosfera - to wszystko będzie czekało na każdego odwiedzającego jarmark.

Na ladach drewnianych straganów znaleźć można będzie m.in.: wyroby rękodzielnicze ze szkła, metalu, skóry, ozdoby, ceramikę, garncarstwo, mydła, kosmetyki, tradycyjne wędliny podlaskie i litewskie, ekologiczne wina z dzikiej róży, aronii, czarnego bzu, jarzębiny z orzechem laskowym, miody z własnych pasiek z Węgorzewa i Gór Świętokrzyskich, chleby na maślance, żytnie, razowe, z pełnego przemiału, orkiszowe, na liściu chrzanu, ciasta drożdżowe nadziewane wiśnią i jabłkiem, chałki, ciasta owsiane z orzechami, sery korycińskie z mleka krowiego i koziego, sery ziołowe, góralskie, kanapkowe, kawy, herbaty i czekolady.

Dodatkowe atrakcje to: występy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 27 (przedszkole będzie też prowadziło kwestę na wybudowanie placu zabaw dla najmłodszych), pokaz pilotażu profesjonalnych dronów (uzależniony od pogody), warsztaty kosmetyczne i garncarskie lub wikliniarskie (w zależności od pogody) oraz gra na cymbałach białoruskich, udu, bębnach czy fletach. Ponadto Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Białymstoku przeprowadzi pokaz - można będzie dowiedzieć się więcej na temat ras psów, ich wychowania, żywienia oraz obejrzeć psy. Dla dzieci organizatorzy przygotowują plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią.

Jarmark Jesienny pod Ratuszem będzie czynny w dniach 7-9 października w godz. od 9.00 do 17.00.

Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Szczegóły: Jarmark Jesienny przed Ratuszem

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1033 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39