Jarmark Kaziukowy w Białymstoku. Ruszają Dni Kultury Kresowej

2017.03.04 08:13
Koncertem chóru CantusCordis i występem zespołu tanecznego Korowód rozpoczną się w sobotę (4.03) Dni Kultury Kresowej. Nie zabraknie oczywiście też tradycyjnego jarmarku kaziukowego.
Jarmark Kaziukowy w Białymstoku. Ruszają Dni Kultury Kresowej
Fot: Anna Dycha
Czas na Jarmark Kaziukowy

W niedzielę (5.03) - jak piszą organizatorzy imprezy - od świtu do zmierzchu - na placu przed Teatrem Dramatycznym trwać będzie Wielki Jarmark Kaziukowy. Co roku można na nim kupić tradycyjne palmy wileńskie, pisanki, wędliny, pieczywo, miody, rękodzieło, wyroby z gliny czy biżuterię. Kupującym przygrywać będzie kapela oraz wystąpią Chór CantusCordis i zespół "Korowód".

Jednak Dni Kultury Kresowej rozpoczynają się już dziś (4.03). O godz. 17.00 w sali przy ul. Podleśnej 2 wystąpi chór polonijny "CantusCordis" z Mińska na Białorusi, który działa przy Czerwonym Kościele (parafia p.w. Św. Szymona i Św. Heleny). Wykonuje muzykę sakralną, ludową, klasyczną i piosenki rozrywkowe. Chór amatorski został założony w 2004 r. przez Janinę Chwalko, która jest kierownikiem artystycznym i dyrygentem.

Podziwiać można będzie także zespół taneczny "Korowód", który powstał w 2005 r. przy Wilejskim Gimnazjum nr 2. Kierownik zespołu Irena Nowik poszerza wiedzę uczniów w dziedzinie sztuki tańca, nasyca ich życie kulturą. "Korowód" składa się z podgrup wiekowych (młodsza, średnia, starsza), z których każda ma swój repertuar taneczny. Są to tańce różnych stylów i kierunków – od klasycznego do nowoczesnego. Jednak, jako priorytet, ludowo-sceniczne tańce różnych narodów świata.

W programie tegorocznych Dni Kultury Kresowej zaplanowano ponadto m.in. koncerty, promocje książek i sympozjum popularnonaukowe. Imprezę zakończy Dzień Imienin Marszałka (17.03). Wydarzenie organizuje białostocki oddział Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna.

Program: XVIII Dni Kultury Kresowej Białystok 2017

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1079 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39