Jarmark na Jana pod Ratuszem. Będzie można kupić rękodzieło i tradycyjne produkty

2016.06.25 16:30
"Kup pan grabie..." - pod takim hasłem odbędzie się XXIV Jarmark na Jana. Impreza w niedzielę (26.06) na placu pod Ratuszem.
Jarmark na Jana pod Ratuszem. Będzie można kupić rękodzieło i tradycyjne produkty
Fot: Anna Dycha

Na zaproszenie Działu Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku jak co roku na Rynku Kościuszki swoje wyroby wystawią twórcy z Podlasia i innych regionów Polski, Litwy i Białorusi: garncarze, kowale, tkaczki, plecionkarze, rzeźbiarze ze świątkami i rzeźbionymi drewnianymi ptaszkami, a także wytwórcy beczek, sit, łyżek, szczotek, zabawek oraz grabi, kosisk, "kulek" do kosisk.

Na jarmark przybędą także, z Polski i Litwy, producenci tradycyjnych produktów spożywczych - miodów z podlaskich pasiek, ziół, serów, wędlin, soków, kapusty kiszonej "w głowach", pieczywa, ciast: sękaczy, mrowisk i makowców.

Impreza odbędzie się 26 czerwca w godz. 9.00-15.00.

Towarzyszyć jej będzie V Międzynarodowy Festiwal Katarynek. O jarmarkowy nastrój zadbają kataryniarze ze Słowacji, Czech, Japonii i Polski, którzy od piątku już grają w różnych punktach miasta.

Oba wydarzenia organizuje Muzeum Podlaskie, odbywają się one w ramach Dni Miasta. Portal BiałystokOnline patronuje imprezom.

Szczegóły: XXIV Jarmark na Jana i V Międzynarodowy Festiwal Katarynek

Więcej o Festiwalu Katarynek: Katarynki na rynku. Atrakcja na Dnia Miasta

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1028 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39