Jazda na Torze Wschodzący Białystok za symboliczną złotówkę

2017.12.01 08:11
W najbliższą sobotę (2.12) wszystkie osoby, które nie miały jeszcze okazji jeździć po nowo otwartym Torze Wschodzący Białystok, będą mogły to zrobić za złotówkę i bez wcześniejszych zapisów.
Jazda na Torze Wschodzący Białystok za symboliczną złotówkę
Fot: BOSiR

Jazda za złotówkę

Tor Wchodzący Białystok to obiekt sportowy zlokalizowany na południe od centrum miasta, przy ul. Ciołkowskiego (tuż obok Aeroklubu), wybudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. W głosowaniu białostoczan otrzymał ponad 3,5 tys. głosów, a jego otwarcie nastąpiło 17 listopada roku bieżącego. Powstała arena o nawierzchni asfaltowej liczącej ok. 930 m długości i 10-12 m szerokości to doskonałe miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych. Od momentu otwarcia – podczas 10 dwugodzinnych sesji – z toru skorzystało już 83 kierowców.

Ci, którzy chcieliby poznać nowy obiekt, a nie mieli jeszcze ku temu szansy, w sobotę otrzymają wspaniały pretekst, by w końcu się na niego wybrać. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji tego dnia zorganizuje bowiem wydarzenie zatytułowane "Poznaj swój tor", dzięki któremu dziesięciominutowa jazda będzie możliwa za symboliczną złotówkę. Impreza ma na celu pokazanie, że nowa białostocka arena to świetne miejsce do podnoszenia umiejętności prowadzenia pojazdu, z którego mogą korzystać nie tylko kierowcy rajdowi.

Sobotnie jazdy w ramach akcji "Poznaj swój tor" odbywać się będą w godz. 9.00-12.00. Zanim jednak kierowcy wjadą sprawdzić swoje umiejętności (na torze w jednym momencie przebywać będzie maksymalnie 5 aut), przejdą odprawę, podczas której poznają zasady panujące na obiekcie.

Godzinne sesje i jazdy dla początkujących

Po zakończeniu trzygodzinnej sesji otwartej przyjdzie czas na sesje jazd swobodnych, które po raz pierwszy trwać będą godzinę. Nowość w ofercie trafi w gusta przede wszystkim tych, którzy chcieliby skorzystać z tańszej formy użytkowania obiektu lub uważali, że dotychczasowe dwugodzinne jazdy są zbyt długie.

W niedzielę (3.12) zorganizowane zostaną z kolei sesje dla początkujących. Organizatorzy przedstawią na nich sposób na opanowanie umiejętności jazdy samochodem nawet tym chętnym, którzy nie posiadają prawa jazdy. Na Torze Wschodzący Białystok – przy spełnieniu pewnych wymagań – uczyć się mogą bowiem również osoby nie mające uprawnień lub takie, które z nich dawno nie robiły użytku. Warto zaznaczyć, że niepełnoletni zainteresowani z areny mogą korzystać jedynie za zgodą i w obecności opiekuna prawnego.

Pierwsze jazdy dla początkujących odbędą się w godz. 10.00-12.00.
Zapisy na nie prowadzone są na stronie BOSIR miejskoaktywni.pl.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1112 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39