Jeden gol nie wystarczył. Rezerwy Jagiellonii przegrały

2022.06.05 15:35
W 36. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) Jagiellonia II Białystok zagrała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali rezerwy Dumy Podlasia 2:1.

W poprzedniej serii zmagań podopieczni Adriana Siemieńca polegli na własnym terenie z Bronią Radom, dlatego w niedzielę (5.06) Żółto-Czerwoni chcieli w jak najszybszym tempie za wspomnianą wpadkę się zrehabilitować. Niestety sztuka ta białostoczanom się nie udała. W 33. minucie to pełniący rolę gospodarza Pelikan wyszedł na prowadzenie, bo skutecznym strzałem popisał się Szymon Sołtysiński, po czym ten sam zawodnik, jeszcze przed przerwą, podwyższył wynik rywalizacji na 2:0 (wielki błąd w tej sytuacji popełnił stojący między słupkami Jasionek).

Po zmianie stron Żółto-Czerwoni wyglądali już lepiej. W 63. minucie świetnie przymierzył zza szesnastki Kacper Piórkowski, dzięki czemu Jagiellończycy złapali ze swym przeciwnikiem kontakt, jednak w niedzielne popołudnie na więcej III-ligowe rezerwy Dumy Podlasia stać już nie było. Na domiar złego w samej końcówce spotkania nerwów na wodzy nie utrzymał Hubert Karpiński, który za uderzenie rywala został ukarany czerwoną kartką.

Porażka w Łowiczu 1:2 oznacza, że na koncie jagiellońskich rezerw wciąż jest 46 punktów. Taki dorobek pozwala zajmować miejsce numer 10. Ostatnia w stawce Wissa w 36. serii zmagań pauzowała.

W następnej kolejce rezerwy Dumy Podlasia podejmą na swoim boisku drugi garnitur ŁKS-u Łódź, natomiast ekipa ze Szczuczyna zmierzy się w delegacji z Unią Skierniewice.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra III liga

Pelikan Łowicz - Jagiellonia II Białystok 2:1 (2:0)
Bramki: Szymon Sołtysiński 33, 38 - Kacper Piórkowski 63
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Jasionek - Huczko, Orpik, Dyszy, Majsterek, Pankiewicz, Bayer, Wiktoruk, Surzyn, Wasilewski, Karpiński