Jedna przejażdżka, a tyle zarzutów. 19-latka z Białowieży za mocno poniosło

2017.07.16 09:07
Nie swoim samochodem, po pijaku, bez uprawnień i z nieletnim zbiegiem. Tak próbował uciekać przed policją 19-latek z Białowieży. Nie będzie mógł chyba liczyć na ulgowe traktowanie.
Jedna przejażdżka, a tyle zarzutów. 19-latka z Białowieży za mocno poniosło
Fot: KWP w Białymstoku

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w nocy z czwartku na piątek (13-14.07) otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Białowieży, że jej konkubent zabrał bez jej wiedzy samochód i pojechał nim w stronę Hajnówki i to pod wpływem alkoholu.

Dyżurny przekazał informacje patrolom, a funkcjonariusze namierzyli pojazd i próbowali go zatrzymać. Kierujący nie skorzystał jednak z zaproszenia do kontroli drogowej i zmusił policjantów do pościgu. Gdy udało się go w końcu ująć, okazało się, że 19-letni mieszkaniec Białowieży ma już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a podczas zdarzenia miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

To nie był koniec jego problemów. Dodatkowo w trakcie legitymowania wyszło na jaw, że nieletni pasażer, który jechał z 19-latkiem, jest poszukiwany w związku z ucieczką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Białymstoku, skąd zostanie przekazany do ośrodka, natomiast kierujący pojazdem 19-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Trzeba przypomnieć, że za same sprowokowanie pościgu mężczyznę czeka surowa kara.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
2016 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39