Jedną z głównych miejskich arterii czekają poważne zmiany

2018.10.24 18:34
Pętla autobusowa, nowe chodniki i ścieżki rowerowe zostaną zbudowane przy ul. Branickiego. Powstaną też nowe miejsca parkingowe. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tej inwestycji.
Jedną z głównych miejskich arterii czekają poważne zmiany
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Przebudowa ul. Branickiego to przedsięwzięcie, do którego przygotowania rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Dzięki temu gotowa jest dokumentacja projektowa, teraz przyszła kolej na wyłonienie wykonawcy.

Prace obejmą odcinek od ul. Geodetów do ul. Baranowickiej - powstanie nowy chodnik, a wzdłuż niego będzie poprowadzona ścieżka rowerowa o długości ok. 400 m. Kolejna ścieżka rowerowa, która powstanie w ramach tej inwestycji, będzie biegła przez ul. Piastowską, w rejonie placu Witolda Antonowicza.

Pomiędzy ulicami Branickiego, Piastowską i Warszawską zostanie zbudowana pętla autobusowa. W obrębie pętli zaprojektowano parking dla samochodów osobowych. Powstaną tam łącznie 72 miejsca.

- To kolejna inwestycja, która umożliwia nam łączenie nowych ścieżek rowerowych z już istniejącymi - zapewnia zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. - Natomiast pętla autobusowa z pewnością pozwoli mieszkańcom miasta na wygodne i bezpieczne korzystanie z komunikacji miejskiej.

Miasto wstępnie oszacowało koszt całego przedsięwzięcia na ponad 5,3 mln zł. Inwestycja ma zostać wykonana w ciągu ośmiu miesięcy od przekazania wykonawcy placu budowy. Termin składania ofert upłynie 26 listopada.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1536 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39