"Jedynka" Lewicy z Podlasia do Parlamentu Europejskiego. To liderka Strajku Kobiet

2024.04.29 10:03
Podczas sobotniej (27 kwietnia) konwencji Lewicy zaprezentowano liderów list wyborczych do europarlamentu. Na dalszych miejscach listy numer 3 znajdują się również kandydaci z Białegostoku. To Edyta Kondzior, Andrzej Aleksiejczuk i Marta Mroczkowska.
"Jedynka" Lewicy z Podlasia do Parlamentu Europejskiego. To liderka Strajku Kobiet
Fot: Oficjalny profil FB Lewica

Listy na Podlasiu i Mazurach otwiera Bożena Przyłuska. Jest ona jedną z liderek Strajku Kobiet. Pochodzi z Warszawy, a od niedawna mieszka na Warmii. "Jedynka" okręgu numer 3 (Podlasie, Warmia i Mazury) nie kryje entuzjazmu. W najnowszym wpisie możemy przeczytać (pisownia oryginalna):

- Tak, startuję! Z pierwszego miejsca w okręgu Warmia-Mazury-Podlasie, oczywiście z listy #Lewica. Wierzę, że to właśnie Lewica, w której DNA jest szacunek dla każdego człowieka, wrażliwość na krzywdę i niezgoda na nierówności, będzie prawdziwą strażniczką naszego członkostwa w tej pięknej wspólnocie wartości, jaką jest Unia Europejska! Bo to Lewica nadaje kierunek dobrym zmianom. Gdy inni dopiero oswajają się z podmiotowością Polek, my intensywnie działamy na rzecz wprowadzenia europejskiej Karty Praw Kobiet. Głos na Lewicę to głos na #PolkiwEuropie. To wolność, równość i siostrzeństwo, na które tak bardzo czekacie.

Kim jest Bożena Przyłuska?

Kandydatka Lewicy


To lewicowa aktywistka – współzałożycielka i prezeska Kongresu Świeckości, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Przyłuska jest przedsiębiorczynią i mamą dwójki dzieci. Ukończyła Zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim, Socjologię w Collegium Civitas, a także podyplomowe studia wyceny nieruchomości w Szkole Głównej Handlowej.

Pełna lista kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 3

Obejmuje obszar województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego.

1. Bożena Przyłuska
2. Edyta Kondzior
3. Urszula Wiadrowska
4. Andrzej Aleksiejczuk
5. Tomasz Mańczuk
6. Marta Mroczkowska
7. Beata Dalkowska
8. Ireneusz Dzienisiewicz
9. Tomasz Krutul
10. Marcin Robert Kulasek

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1576 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39