Jesień w BOK-u

2007.10.10 00:00
Zapowiada się interesująco. Nie zabraknie stałych elementów programu: pokazów kina niezależnego, koncertów folkowych i bluesowych, ale będą też nowe propozycje, np. spotkanie z kulturą czeską.

- Ten okres to dla nas filmowe żniwa - przyznał na wczorajszej konferencji w Famie Maciek Rant z Białostockiego Ośrodka Kultury. Do końca października w kinie Forum trwa przegląd animacji. W kolejne poniedziałki o godzinie 18.30: filmy Nicka Parka ("Wyprawa na księżyc", "Wściekłe gacie", "Golenie owiec"), "Opowieści z Ziemiomorza" Goro Miyazaki i awangardowe animacje z muzyką na żywo w wykonaniu białostockiej grupy Lewel.

Podlasie atakuje filmami
Najważniejszą imprezą będzie Filmowe Podlasie atakuje!, które świętuje swoje pięciolecie. To był dla akcji udany rok. - Odwiedziliśmy dużo miejsc w Polsce i za granicą m.in. festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Berlin. Ukazała się też płyta DVD podsumowująca działalność niezależnych podlaskich twórców - opowiada Rant. Tegoroczny konkurs zaplanowano na 16 listopada - w ramach imprezy Underground.pl. Organizatorzy zachęcają do przysyłania swoich prac. - Mocno liczymy też na festiwal ŻubrOFFka - przyznaje Rant. To druga edycja Podlaskiego Festiwalu Krótkich Filmów Niezależnych. W zeszłym roku napłynęło ponad 120 filmów, w tym roku spodziewamy się około 200. Spośród nich wybierzemy najlepsze i zaprezentujemy. Liczymy, że festiwal będzie decydował o kulturalnym obliczu miasta. Poza tym w BOK-u będzie można obejrzeć krótkometrażowe filmy z Węgier oraz niemy film zilustrowany muzyką na żywo. Tym razem zagra warszawsko-trójmiejska formacja Pink Freud.

Niespodzianką będzie spotkanie z czeską kulturą, w programie którego znalazły się m.in.: pokaz młodych animacji ze szkoły w Żyliny, koncert rockowej kapeli Blissten oraz prezentacja czeskich trunków połączona z degustacją.

W folkowych i bluesowych rytmach
W najbliższą sobotę o godz. 20.00 w Famie wystąpi grupa Tymon&The Transistors - twórcy przebojowej ścieżki do filmu "Wesele" i nowego albumu "Don't Panic - We're from Poland".

Stałe jesienne imprezy muzyczne BOK-u to: Spotkania folkowe (27 października), Zaduszki Bluesowe (10 listopada) i Jesień z Bluesem (22-24 listopada). W tym roku folkowo zabrzmią: ukraiński zespół Drymba-Da-Dzyga i łączący elektronikę z oryginalnymi etnicznymi instrumentami i wokalami Village Kollektiv. Natomiast pierwszego dnia Jesieni z Bluesem bezpłatny koncert w kościele Św. Wojciecha da Józef Skrzek. Imprezę tradycyjnie zakończy jam session. Organizatorzy zapowiadają również liczne koncerty rockowe, jazzowe i awangardowe.

andy

809 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39