"Jesień z Chopinem". Recital Jana Wachowskiego

2020.11.20 11:50
Jan Wachowski zagra m.in. mazurki Chopina. Jego występ będzie można obejrzeć już w ten weekend.
"Jesień z Chopinem". Recital Jana Wachowskiego
Fot: pixabay.com

To gratka dla melomanów. Przed nami recital Jana Wachowskiego. W najbliższą niedzielę (22.11) usłyszeć będzie można w jego wykonaniu m.in. mazurki Chopina, balladę F-dur L. 70 Claude'a Debussy oraz SonatĘ a-moll op. 28 nr 3 Sergiusza Prokofiewa. Koncert odbędzie się w ramach koncertów kameralnych "Jesień z Chopinem".

Jan Wachowski urodził się 23 grudnia 1998 r. W 2017 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie fortepianu Marii Palmowskiej-Guz. Obecnie jest studentem III roku na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Karaś-Krasztel oraz równolegle w klasie kompozycji prof. Pawła Łukaszewskiego.

Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich m.in. u Kevina Kennera, Nikolaia Demidenko, Wojciecha Świtały, Philipa Giusiano, Krzysztofa Jabłońskiego. Dodatkowo poszerzał swoje umiejętności w zakresie gry na fortepianach historycznych u Tobiasa Kocha na Akademii Fortepianów Historycznych w ECM w Lusławicach.

Jako pianista wielokrotnie występował z koncertami w kraju i za granicą, m. in. w Chinach (w Głównej Sali Koncertowej Zakazanego Miasta w Pekinie), we Włoszech, w Belgii i w Niemczech. Jego jeden z ostatnich występów w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (30.08.2019), w czasie finałowego koncertu Warsztatów Orkiestrowych Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego (ILYO), zakończył się dużym sukcesem. Pianista wykonał "Wariacje na temat Paganiniego" Witolda Lutosławskiego pod dyrekcją Rune Bergmanna.

Koncert transmitowany będzie online na kanale Opery i Filharmonii Podlaskiej na YouTubie. Początek o godz. 15.00. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Zobacz też: Jesień z Chopinem – Recital Jana Wachowskiego

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

843 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39