Jest pierwsze letnie wzmocnienie Jagiellonii. To prawy obrońca

2021.06.22 16:03, Aktualizacja: 2021.06.22 17:08
Jagiellonia Białystok poinformowała, że kontrakt z klubem podpisał Kacper Tabiś. 21-latek będzie występować w podlaskim zespole z numerem 20.
Jest pierwsze letnie wzmocnienie Jagiellonii. To prawy obrońca
Fot: Jagiellonia Białystok

Białostocka Jagiellonia dosyć długo zwlekała z zaprezentowaniem pierwszego nowego zawodnika, ale w końcu ten moment nastąpił. Do grona Jagiellończyków dołączył we wtorek (22.06) Kacper Tabiś.

Wspomniany piłkarz to mierzący 175 cm wzrostu prawy obrońca, który swą przygodę z futbolem rozpoczynał w klubach katowickich. Najpierw defensor grał w Sprincie, później w Rozwoju, a następnie w GKS-ie.

Od zimy 2020 r. Tabiś reprezentował Odrę Opole. W barwach tego zespołu nowy nabytek Jagi wystąpił na szczeblu Fortuna I Ligi w 39 meczach. Strzelił w nich 1 gola i zaliczył 5 asyst.

- Bardzo się cieszę z tego transferu. Ciężko na to pracowałem. Jagiellonia to dostrzegła, a ja zamierzam wykorzystać szansę, którą dostałem - powiedział zaraz po podpisaniu kontraktu 21-latek.

Kacper Tabiś związał z Jagiellonią umową ważną do końca czerwca 2025 r.

[AKTUALIZACJA]

Duma Podlasia poinformowała, że Tabiś nie jest jedynym zawodnikiem, który we wtorek dołączył do drużyny. Do klubu przyszedł też Michał Surzyn. Drugi nabytek żółto-czerwonego zespołu to 17-letni ofensywny pomocnik. Wychowanek Odry Opole w minionym sezonie rozegrał na zapleczu PKO Ekstraklasy 10 spotkań (wszystkie z ławki rezerwowych) i zanotował w nich 1 asystę.

- Przeprowadzka na drugi koniec Polski do takiego klubu to dla mnie wyzwanie, a zarazem duża szansa na zaprezentowanie się na najwyższym pułapie w Polsce. Fakt, iż tego samego dnia przyjechałem do Białegostoku z Kacprem Tabisiem sprawi, że aklimatyzacja w szatni będzie przebiegać znacznie szybciej. Nie narzucam na siebie niepotrzebnej presji, ale mam swoje cele. Chciałbym możliwie jak najszybciej przebić się do wyjściowej jedenastki. Zdaję sobie sprawę z tego, że będzie trudno, ale muszę ciężko pracować - mówił po związaniu się z Jagą 17-latek.

Umowa Surzyna z Dumą Podlasia obowiązuje do czerwca 2024 r.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1262 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39