Jest pozwolenie na budowę "ekspresówki" Białystok-Jeżewo

2010.10.07 00:00
W czwartek (7.10) wojewoda podlaski Maciej Żywno udzielił pozwolenia na przebudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku Jeżewo-Białystok do parametrów drogi ekspresowej.
Jest pozwolenie na budowę "ekspresówki" Białystok-Jeżewo
Fot: E.S.

Całkowita długość projektowanej rozbudowy "ósemki" wynosi 24,5 km. Planowana na odcinku Jeżewo-Białystok inwestycja obejmie budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu wraz z pasami włączenia i wyłączenia w rejonie projektowanych węzłów. Wzdłuż nich powstanie układ dróg lokalnych na całej długości oraz tzw. droga autobusowa od Jeżewa do miejscowości Porosły z zatokami i wiatami. Na ekspresówce powstaną bezkolizyjne węzły "Jeżewo", "Rzędziany", "Złotoria" i "Dzikie", 6 przejazdów gospodarczych i rozbuduje się skrzyżowanie w Porosłach. W miejscu likwidowanych skrzyżowań jednopoziomowych będą wiadukty w węzłach drogowych i w ciągu dróg lokalnych. Przebudowa obejmie również most na Narwi. Na trasie będą dwa stanowiska do ważenia i kontroli pojazdów dla Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego oraz ogrodzenia, ekrany akustyczne i przepusty dla małych i średnich zwierząt.

Wydane przez wojewodę pozwolenie nakłada na inwestora obowiązki dotyczące ochrony środowiska (m.in. do ograniczenia do niezbędnego minimum czasu realizacji przedsięwzięcia, zakazu lokalizacji zaplecza budowy na obszarach chronionych, wykonywania prac pod nadzorem archeologicznym, stosowania nadzoru przyrodniczego czy zabezpieczenia drzew).

Dzisiejsza decyzja zostanie opublikowana w najbliższy poniedziałek. Po 28 dniach, jeśli nie wpłyną od niej odwołania, stanie się ona ostateczna.

E.S.

1213 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39