Jest problem. Ślepsk przegrał 5. mecz z rzędu

2021.12.12 21:13
Ostatni domowy mecz Ślepska w 2021 r. zakończył się dla suwalczan porażką. Biało-Niebiescy gładko przegrali z Asseco Resovią Rzeszów.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki w ostatnich tygodniach przegrał 4 spotkania z rzędu, natomiast Resovia poległa 3-krotnie. Niedzielny (12.12) bój był więc dla obu ekip szansą na to, by w końcu się przełamać. Kto przerwał swoją niechlubną serię? Niestety goście z Rzeszowa.

Rozgrywane w hali Suwałki Arena starcie nie było dla gospodarzy udane. Podopieczni Andrzeja Kowala w pierwszym secie przegrali 21:25, a w kolejnym 18:25, przez co Biało-Niebiescy bardzo szybko znaleźli się pod ścianą. Partia numer 3 była w wykonaniu Ślepska najlepsza, ale i tak nie zakończyła się ona triumfem suwalczan. Resovia wygrała tę część spotkania 25:22, dzięki czemu przyjezdni triumfowali w całym starciu 3:0. Największe problemy ekipie z Podlasia sprawiał duet Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, który zdobył w sumie aż 30 punktów. Drugi z wymienionych siatkarzy zgarnął zresztą tytuł MVP przyznawany dla najlepszego zawodnika meczu.

Fakt, że Ślepsk poniósł 5. porażkę z rzędu oznacza, iż sytuacja Biało-Niebieskich w ligowej tabeli nie uległa poprawie. Klub z północno-wschodniej Polski nadal ma na swoim koncie tylko 6 oczek i zajmuje przedostatnie miejsce w stawce.

Warto też wspomnieć, że do tej pory Resovia była dla suwalczan bardzo wygodnym rywalem. Na szczeblu PlusLigi Ślepsk z tym przeciwnikiem jeszcze nigdy nie przegrał. Aż do niedzieli.