Jest zwycięstwo. Dojlidy łapią oddech

2022.12.19 11:00
SBR Dojlidy Białystok pokonały w niedzielę (18.12) Oxynet Jarosław, dzięki czemu szanse podlaskiego zespołu na utrzymanie w Lotto Superlidze tenisa stołowego wyraźnie wzrosły.
Fot: Dojlidy Białystok

Białostockie Dojlidy podniosły się po bolesnej porażce z Villą Verde Olesno i w niedzielę pokonały za 3 punkty wyżej notowany Oxynet Jarosław. W pojedynku otwierającym rywalizację zmierzyli się Kentaro Miuchi i Amirreza Abbasi. Starcie było wyjątkowo nerwowe i do samego końca nie dało się przewidzieć, kto wyjdzie z niego zwycięsko. Ostatecznie lepszy okazał się Japończyk, wygrywając 11:9 w czwartym secie, dzięki czemu Dojlidy wyszły na prowadzenie 1:0.

Następnie do stołu podeszli Patryk Zatówka i Yaroslav Zhmudenko. Chociaż sety były dość wyrównane, to Ukrainiec wykazał się większą szybkością i regularnością zagrań. Patryk musiał uznać jego wyższość, przegrywając 0:3, po czym nastąpiła krótka przerwa na losowanie nagród wśród obecnych w hali Zespołu Szkół Rolniczych kibiców. Po niej naprzeciwko siebie stanęli Tomasz Lewandowski i Alan Kulczycki. Pojedynek obfitował w efektowne wymiany i wielkie emocje, jednak ostatecznie górę wzięło doświadczenie Lewego, który wygrał 3:1. Rywali dobił Kentaro Miuchi, ogrywając Yaroslava Zhmudenko 2:0.

- Dzisiejsze zwycięstwo jest na wagę złota. Dzięki niemu nasze szanse na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej znacznie wzrosły. Kentaro ograł dwóch bardzo dobrych zawodników, a jego gra była znacznie bliżej optymalnej. Tomek Lewandowski wytrzymał presję, która bez wątpienia ciążyła na nim w pojedynku z Alanem. Serdecznie gratuluję całej drużynie - powiedział po starciu Piotr Anchim, menedżer Dojlid.

Warto jednak podkreślić, że po niedzielnym zwycięstwie tenisiści stołowi ze stolicy Podlasia nie mogą jeszcze skupić się na świąteczno-noworocznej przerwie, gdyż na wtorek (20.12) zaplanowane jest wyjazdowe spotkanie Dojlid z Global Pharmą 1924 Orlicz Suchedniów.