Jestem szefową - konkurs dla przyszłych polskich liderek

2012.05.29 00:00
Przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet - liderek wśród młodzieży to główne cele konkursu MEN skierowanego do uczennic I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski .
Jestem szefową - konkurs dla przyszłych polskich liderek
Fot: sxc.hu

Uczestniczki przygotowują prace na temat "Jestem szefową", które ocenia jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie "szefowej" obejmuje wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczennice mają za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakie mają cele, co robią na tym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić, czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy? Na finalistki konkursu czekają nagrody rzeczowe, spotkania z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie polityki, biznesu i mediów. Dodatkową nagrodą specjalną dla laureatek konkursu jest wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Istotnym elementem konkursu jest objęcie 20 finalistek, a także towarzyszących im rodziców i nauczycieli programem rozwojowym zawierającym takie elementy jak: szkolenia z umiejętności przywódczych, mentoring i wizyty studyjne w wybranych instytucjach.

Prace konkursowe można przesyłać do 18 czerwca. Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 12 września w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: Jestem szefową

MAG

929 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39